ALTIN 462,37
DOLAR 7,4343
EURO 8,8127
BIST 1,1841
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28°C
Parçalı Bulutlu

Akuamarin Taşı

Akuamarin Taşı

Akuamarin taşı suların saflığını ve denizlerin coşkusunu ve rahatlığını çağrıştırır. Sakinleştirici, yatıştırıcı ve temizleyici özelliği bulunur. Antik çağda akuamarin taşının deniz kızlarının hazinesi olduğuna inanılırdı ve denizciler tarafından şans, korkusuzluk ve koruma tılsımı olarak kullanılmaktaydı. Aynı zamanda ebedi gençliğin ve mutluluğun bir taşı olarak görülüyordu.

Akuamarin taşı mavi-yeşil renkleri ile bilinen beril ailesine aittir. Taşın adı kelimenin tam anlamıyla “deniz suyu” olarak tercüme edilen Latince su ve marinus kelimelerinden oluşur. Karakteristik olarak okyanus mavisi renge sahiptir. Değerli taşlarda bulunan demir taşların ışıldamasını sağlar. Demir konsantrasyonuna bağlı olarak renk demir tortuları nedeniyle mavi-yeşilden maviye dönüşür. Geniş renk yelpazesinden dolayı ona sıkça “mücevherlerin annesi” adı verilmektedir.

Akuamarin taşının çıkartıldığı başlıca ülkeler; Afganistan, Brezilya, Çin, Hindistan, Madagaskar, Burma, Rusya, Güney Afrika ve ABD akuamarin taşının en önemli çıkartılan ülkeler arasındadır. Afrika’da keşfedilmeden önce bile Brezilya’da akuamarin çıkartılıp işleniyordu bugün bile Brezilya hala bu değerli taşın en önemli tedarikçilerinden biridir.

Eski dönemlerde insanlar akuamarin taşını koruyucu ve iyileştirici bir taş olarak kullanırdı. Bu nedenle bugün hala en önemli şifa taşlarından biridir. Ayrıca güzel rengi sayesinde popüler bir taştır. O gün olduğu kadar bugün de büyük önem taşımaktadır.

  • Sevinç Taşı: Araplar uyumlu bir denge getirmek için kullanmışlardır.
  • Yunanlılar: Saflık, mutluluk ve sevgi sembolü olarak kabul edilirdi.
  • Orta Çağ’da akuamarin bir iffet sembolü olarak kabul edildi.
  • Denizciler deniz tutmasına karşı koruyucu olarak kullandılar.

Akuamarin taşının insanlar için önemli bir anlamı var. Özellikle de geniş kapsamlı etkisi onu çok hoş bir mücevher haline getiriyor.

Ruh ve vücut üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Depresyon ve hava şartlarına duyarlılığı kanıtlanmış bir iyileştirme taşıdır. Akuamarin zihinsel akıl yürütme süreçlerini hızlandırır ve hızlı yanıt verme yeteneğini artırır. Azim, disiplin ve açık yüreklilik bahşeder.

Akuamarin taşı dünyaya hizmet idealini ve iyileşmeye uyumlu bir insanlığın gelişmesini teşvik eder. Bireyin eylemleri için ılımlılığı ve sorumluluğu teşvik eden yumuşak ve merhametli bir enerji yayar. Ön yargılı insanlara daha hoşgörülü olmalarına ilham verir ve düzen bulma sorumluluğunu gösterir. Yüzmeyi öğrenmek için iyi bir taştır.

Bir aşk kristali olan akuamarin taşı farklı yaşam tarzlarına sahip iki kişinin uyum içinde birlikte yaşamalarına yardımcı olur ve kavgaya neden olan hassas konuların etkilerini azaltır.

Akuamarin taşı hayatı tek bir hedefe getirmenin doğru yolu. Enerjileri, hedefe giden yolda kısa ve engelsiz hale gelecek şekilde konsantre olmaya yardımcı olur.  Dikkatsiz insanlara hoşgörüyü ve ihtiyatlılığı teşvik eder.

Akuamarin taşı tiroid bezi üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir ve hormon dengesi üzerinde düzenleyici bir etkiye sahiptir. Alerjilerde çok yardımcıdır ve solunum sistemini güçlendirir. Kemikler güçlendirir ve yaşlanma belirtileri önlenir. Ayrıca sinir hastalıkları, glandüler bozukluklar, karaciğer ve mide hastalıkları ve boyun ağrısı üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

Astrolojide bu taş büyük önem taşımaktadır. Astroloji çok eski bir öğretidir. En yaygın olarak akuamarin taşı Kova ve Terazi için ana taş olarak kullanılır. Göz kamaştırıcı kişiliği ve yaratıcılığı, bireyselliği ve toplum duygusunu vurgular. akuamarin taşı mart ayı için bir mihenk taşıdır. Geç doğmuş balıklar ve koçlar bile mart ayında onu taşır. akuamarin mart ayında doğan kişiye gücünü verir ve onlara sadık bir arkadaştır.

Akuamarin Taşının Faydaları ve Özellikleri

Akuamarin bir nefes, solunum sistemi taşıdır. Sinüs durumlarını ve sık öksürüğü iyileştirir, kronik alerjiler için etkilidir. Soğuk algınlığı ve bronşit için faydalıdır. Hormonları ve büyümeyi düzenleyen hipofiz ve tiroid bezlerini uyumlu hale getirir. Diş ve diş eti problemleri için faydalıdır.

Her türlü iltihaplı hastalıkların iyileşmesini destekler ve egzama, kurdeşen, sedef hastalığını yatıştırıcıdır. Ayrıca herpes salgınlarını önlemeye yardımcı olabilir. Alerjilerin neden olduğu bazı deri hastalıkları akuamarin taşı tarafından iyileştirilebilir ve zona tedavisinde etkilidir

Her gece 20 dakika boyunca göz kapaklarına akuamarin taşı yerleştirilirse yorgun gözler ve bazı görme problemleri giderilebilir. Güneş pleksusuna yerleştirildiğinde sinirsel spazmları yatıştırır.

Akuamarin taşı duygusal bedeni temizlemek ve iletişimi güçlendirmek için güçlü bir su elemanı taşıdır. Nazik enerjisi, duygusal kalıpları yüzeye çıkarır ve ileriye doğru hareketi sınırlayan eski düşünceler veya kalıpları tutmanın nedenini anlamada yardımcı olur.

Akuamarin aşırı öfke veya korkuyu dengelemeye yardımcı olur ve duygusal, fiziksel veya sözlü tacizi ortadan kaldırır. Travmatik durumlar yaşayan, saldırganca hareket eden veya duygusallıktan uzaklaşan çocuklar için mükemmel bir taştır.

Akuamarin taşı boğaz çakrasının temizlenmesi ve aktive edilmesi için belki de en güçlü taştır. En derin ve içten gelen gerçeği iletmek için, enerjiyi kalpten boğaza ulaştırır.

mawice
mawice
Türkiye'deki tüm blog sahiplerine - yazarlarına wordpress ve blogculuk hakkında yararlı olacağımı düşünerek, kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı hedefleyerek mawice.com'u kurdum. Ve İşin Güzel Tarafı Sizlerde İçerik Paylaşabilirsiniz Web Sitemizde ..Sizlerinde desteğiyle kısa zamanda büyüyecegimize inannıyorum. Tşkler..
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.