ALTIN 466,91
DOLAR 7,3664
EURO 8,7890
BIST 1,1913
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Az Bulutlu

Ates Opal

Ates Opal

Ateş opal taşı kırmızı, turuncu veya sarı ateşin arka plan rengine sahip şeffaf opal taşı için kullanılan isimdir. Ateş opal taşı bir ışık kaynağının altına çevrildiğinde de bir renk oyunu sergileyebilir. Bu isim fenomen bir kişi tarafından değil, arka plan renkleri nedeniyle verilmiştir. Ateş opal’de bu yanardöner renkleri opal’da demir varlığının neden olduğu tekdüze bir arka plan rengidir. Taşa adını verende bu güzel arka plan rengidir.

Ateş opal taşı farklı şekillerde kesilir. Bazıları kabaşon olarak kesilirken bazıları faset taş gibi kesilir. Yine de, ateş opallarini kesmek için bir kural yoktur

Ateş opal taşı genellikle Meksika’daki Yucatan Yarımadası yakınındaki volkanik kaya oluşumlarında bulunmaktadır. Ancak Guatemala, Honduras, Etiyopya, Brezilya ve Avustralya’da az miktarda ateş opal üretilmektedir. ABD’de Oregon ve Nevada’da da bulunabilir.

Ateş opal taşı hayatınıza getirebilecek pek çok olumlu özelliğe sahiptir. Özellikle inanılmaz derecede utangaç ve kendine güvensiz olmanız durumunda harika bir taştır. Taştaki ateş size özgüveninizi arttıracak ve kendinizin nasıl düşündüğünü ve başkalarıyla nasıl ilişki kurduğunuzu geliştirecek.

Ateş opal taşı kötü giden bir ilişkiden şikayet ediyorsanız size yardımcı olabilir. Kötü deneyimlerden ve kötü anılardan kurtulmanıza yardımcı olur. Sağlıklı ve pozitif cinsiyeti teşvik edecek bir taştır. Aynı zamanda sevgi dolu ve nazik ilişkileri de teşvik edecektir. Ateş opal taşı hayatınıza para, zenginlik ve bolluk çekecek.

Kendi işinizi kurmayı ciddi bir şekilde düşünüyorsanız veya paranızı bir girişim olarak yatırıyorsanız, bu taşa sahip olmanız size sıcak ve destekleyici enerjiler verecektir. Aura’ndaki ve çevrenizdeki olumsuzluğu ortadan kaldırır. Aynı zamanda size fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal şifa verecektir.

Ateş opal taşı size tam bir sıcaklık deneyimi yaşatacaktır. Yaşadığınız dünya ve etkileşim kurduğunuz insanlarla bir mutluluk duygusu yaşamanıza izin verecektir. Bu taş doğayla ilgili olduğunuzu hissettirecektir. Size daha güçlü bir bağımsızlık hissi verecek ve enerjisini tüm vücudunuz boyunca yayacaktır.

Çok güçlü bir temizleme etkisine sahiptir ve negatif enerjilerinizi ortadan kaldırarak veya dönüştürerek aurunuzu stabilize edecektir. Ateş opal taşı kayıp ruhsal enerjinizi yeniden alevlendirecektir. Ruhunuzu ateşleyecek ve sizi olabileceğiniz en iyi kişi olmaya teşvik edecektir.

Fiziksel olarak, Ateş opal taşının böbrekleri ve sırtı iyileştirebilme yeteneğine sahip olduğu söylenir. Cinsel organları ve böbreküstü bezleri de uyarabilir. Ateş opal taşı vücuttaki enerji eksikliklerinin giderilmesine yardımcı olabilir

Bu taş ayrıca beyninizdeki düzensiz aktiviteleri dengeleyebilir. Hafızanızı artırabilir ve enfeksiyonlara karşı mücadelede vücudunuza yardımcı olabilir. Ayrıca hamile kadınlar için doğum sürecini kolaylaştırabilir.

Bu taş kemik iliğinde yeni kan hücrelerinin oluşumunu artırabilir ve kalsiyum emilimini destekler. Saç, kemikler, dişler ve tırnaklarla ilgili sorunlara da yardımcı olabilir. Ülserlerin yanı sıra soğuk algınlığı ve grip tedavisinde çok yararlı olabilir.

Ateş opal taşı doğurganlık sorunlarına yardımcı olabilir. Bu taş, vücudun su içeriğini dengelemek için kullanılabilir. Böbreklerin işlevlerini destekleyebilir ve kanın temizlenmesine yardımcı olabilir.

İnsülin üretimini düzenlemede yardımcı olabilir. Fire opal’in para, şans ve bolluk çekmek için kullanılabileceği söylenmiştir. İş veya iş yerinize bir parça ateş opal taşı yerleştirmek, müşterileri ve yeni iş dünyasını çekmek için harika bir yoldur.

Ateş opal taşı özellikle yeni fırsatlar ve para üreten girişimler söz konusu olduğunda harekete geçmeniz için size ilham verecektir. Verimli olmanıza yardımcı olacak yeni fikirler başlatacak.

Ateş opal sizi enerji ve coşkuyla ateşleyecektir. Bu taş mali uğraşlarınıza daha fazla başarı, refah ve bolluk katmak için bir mıknatıs görevi görecek. Ateş opal, aura’nızı güçlendirecek ve temizleyecek güçlü bir enerjiye sahiptir. Kafanızın karışmış ve karışık aklını temizlemenize yardımcı olacak, saflığı ve düşünce netliğini size verecektir.

Hedeflerinize odaklanabilmeniz ve hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilmeniz için sizi sakinleştirecek ve merkezleyecektir. Güçlü refahı korur.

Özellikle ruhsal sorunlardan geçiyorsanız, bu taşı takan herkes için çok verimli olacak rejeneratif bir enerji taşır. Ateş opal, kalbin mutluluğunu temsil eder. Kendi arzularınızın içsel gerçekliğini ortaya çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Tutku, yaratıcılık ve cinsel enerjiyi teşvik edecektir.

Bu taş seni sevgiyle aşılayacak ve ilişkindeki tutkuyu arttıracak. Yatıştırıcı bir taş olarak, ruh halinizin değişimlerini dengelemenize ve kendi duygularınızdaki güveninizi güçlendirmenize yardımcı olur.

Zor zamanlar boyunca sizi taşımak için iç huzur ve kişisel gücü getirecektir. Ateş opal doğru kararı vermenizde ve sevdiğiniz insanlarla bağlantınızda en yüksek başarıyı elde etmede size rehberlik edecektir. Ateş opal inanılmaz derecede destekleyici bir taştır. Kendinizi gerçekte kim olduğunuzu görebilmeniz için duygularınızı iyileştirmek ve güçlendirmek için yeteneği vardır.

Duygularınız için sorumlu olmanızı teşvik edecektir. Hayatınızdaki korkuları ve küskünlükleri serbest bırakacak. Bu taş daha yaratıcı, kendiliğinden, olumlu ve sevgi dolu olmanız için size ilham verecektir.

Ateş opal’in mutlu bir taş olduğu biliniyor çünkü olumlu bir değişimi destekleyecektir. Bu taş, tam potansiyelinizi anlamanıza ve artık değiştiremeyeceğiniz durumu kabul etmenize yardımcı olacaktır. Ateş opal taşı her zaman en iyi kararı vermenizde ve her şeyin bir sebepten dolayı gerçekleştiğine inanmanızda size yol gösterecektir.

Ateş opal taşı çok kırılgandır ve sıcaklık, nem, hatta ışıktaki değişikliklerden zarar görebilir. Fakat uygun bakım ile Ateş opal’iniz ömür boyu dayanabilir.

Bu taş yaklaşık % 20 su içerir ve bu da oldukça kurumuş hale gelip çatlamalara neden olabilir.

Bu olay “Crazing” olarak adlandırılır ve Ateş Opal’inizi zaman zaman birkaç saat suya batırıp bekletilebilir. Çatlamayı önlemek için plastik, mum veya yağ içeren bazı ateş opalleri vardır. Ateş Opal’inize asla kimyasal maddeler veya yağlarla temas etmemesi önemlidir. Ayrıca Ateş Opalinizi çizik ve darbelerden koruyun.

Cinselliğinizi ve duygusallığınızı geliştirmek için Ateş opal taşını diğer taşlarla ve kristallerle birleştirebilirsiniz.

Bu taşlardan bazıları Rutil Kuvars taşı, Yakut taşı, Kırmızı Kalsit Taşı, Jade, Sitrin taşı, Karnelyan taşı, Akik taşı ve Kehribar taşı amber taşlarıdır.

Ateş opal taşı sıklıkla sakral çakraya bağlanır. Ateş opal taşı duygularınızı yaratıcı, sanatsal ve tutkulu bir şekilde ifade etmenizi sağlar. Güveninizi ve iyimserliğinizi açığa çıkararak kendinizi veya yeteneklerinizi ifade etmede korkularınızın üstesinden gelmenize yardımcı olur. Ateş Opal’in enerjileri, neşeli bir şekilde olumlu hareket etmenizi sağlar. Ateş Opal, ruhsaldan fiziksel olana kadar tutkuyla ilgilidir.

Fiziksel bedende, Ateş Opal doğurganlık sorunlarını gidermek ve fiziksel canlılığınızı arttırmak için sizi destekler. Bu nedenle, her zaman yorgunluk çekiyorsanız çok yardımcı olur. Fiziksel olarak, alt sırt ve böbrekleri iyileştirme gücüne sahip olduğu söylenir. Ayrıca cinsel organları uyardığı bilinmektedir.

Bu taş, onu takan kişinin hayatına mutluluk getirmek için birçok olumlu özelliğe sahiptir. Ateş opal taşı, utangaç veya kendine güveni olmayan insanlar için harika bir taş olarak bilinir. İçindeki ateşi karıştırabilir ve ihtiyacınız olan güveni artırır.

Bu taş aşk, cinsiyet ve ilişkilerdeki travmatik deneyimlerin anılarını iyileştirmek ve rahatlatmak için yardım ettiği için, aynı zamanda pozitif bir ilişki ve sağlıklı bir cinselliği teşvik eder. Ateş Opal, kalbin sevincini simgeliyor. Para çekmede de çok etkili olduğu söyleniyor. İş yerine bir parça Ateş Opal yerleştirmek, müşterileri çekmek için iyi bir yoldur.

Size para çekebilir, değişim yolunu düzeltebilir ve ilerlemeyi teşvik edebilir. Bu taşın enerjileri eksikliklerini giderdiği ve cinsel organları ve böbreküstü bezleri harekete geçirdiği düşünülmektedir. Ateş Opal her zaman cinsellik, erotizm ve arzu ile bağlantılı olmuştur. Duygusal durumları yoğunlaştıran ve engelleri serbest bırakan baştan çıkarıcı bir taştır.

Ateş Opal’in içsel ateşinizi uyandırırken kişisel gücü arttırdığı da söyleniyor. Bunun sebebi, zihninizi ve bedeninizi canlandırır. Aynı zamanda sizi tehlikeye karşı koruduğuna inanıyor çünkü etrafınızdaki pozitif enerjileri arttıracak.

Geçmişte tuttuğunuz sorunları paylaşmanıza yardımcı olabilir. Ancak bunun, bazen onların gitmesine izin verirken, duygular sellerine neden olabileceğinin farkında ol. Bu taşın enerjileri, onu takan herkese zevk getirir. Bu gözler için çok rahatlatıcı ve fiziksel ve aurik bedenlerinize bile yatıştırıcı olacak.

Sevgiyi, mutluluğu ve umudu teşvik edecektir. Hayatında sahip olduğunuz sevgiyi takdir etmenizi sağlayacaktır. Bu taş hayatınızı arındırır ve olumsuzluklardan sizi kurtaracaktır. Bu taşın enerjileri, olumsuz duygularınızın etkilerini fark etmenize ve hayatınız için ne kadar yıkıcı olduklarını görmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca, geçmişinizi şimdiki zamanınızı ve geleceğinizi anlamamıza yardımcı olacak, böylece hayatınızı daha iyi bir şekilde yönlendirebilirsiniz. Ateş Opal, takdir ve hizmet duygularını başkalarına da teşvik edecektir.

Yaşam ruhuyla dolu bir taş. Enerjileri size, zarafetle ve güvenle yolunuza girecek herşeye uyum sağlamanıza yardımcı olacak yaratıcı enerjiler verecektir. Ateş Opal, çevrenizden sevgi almak için kalbinizi açacaktır. Size orijinal kalma özgürlüğü verecek ve gerçek hayat hediyelerinin sevgi ve mutluluk olduğunun farkına varacaksınız!

Ateş Opal’in rehberliğinde her anın güzelliğine sevineceksiniz!

mawice
mawice
Türkiye'deki tüm blog sahiplerine - yazarlarına wordpress ve blogculuk hakkında yararlı olacağımı düşünerek, kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı hedefleyerek mawice.com'u kurdum. Ve İşin Güzel Tarafı Sizlerde İçerik Paylaşabilirsiniz Web Sitemizde ..Sizlerinde desteğiyle kısa zamanda büyüyecegimize inannıyorum. Tşkler..
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.