ALTIN 467,06
DOLAR 7,3632
EURO 8,7973
BIST 1,1929
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Az Bulutlu

Azurit Taşı

Azurit Taşı

Azurit Taşı saf mavi rengi temsil eder. Koyu mavi enerjisinin zengin canlılığı, Üçüncü Göz Çakrasının tam frekansına rezonans eder. Atlantisliler ve Mısırlılar için Azurit Taşı en güçlü medyum taşıydı ve gizemli bir şekilde taşın sırları ve özellikleri saklandı;

Sırları sadece en yüksek mertebeye ulaşmış rahipler ve rahibeler tarafından biliniyordu. Eski Çinliler tarafından cennetin taşı olarak adlandırılan ve onun göklerin kapılarını açtığına inanılan bakış açıları vardır

iyileştirici gücüne Yunanlılar ve Romalılar tarafından saygı duyuluyordu. Mayalar için Azurit Taşı mistik benliğe ilham verdiği ve düşünce ve bilginin düşünce yoluyla aktarılmasını kolaylaştırmaktaydı.

Bu kristal zekayı harekete geçirir, psişik ve sezgisel yeteneklerin gelişmesini sağlar ve içsel vizyonu manevi rehberliğe uygun hale getirir. Azurit Taşı geçmiş yaşamları keşfetmede faydalıdır ve boğaz çakrasını temizleme özelliği vardır.

Azurit taşı derin “masmavi” rengi ile yumuşak bir taştır. Kütle, nodül, seküler veya prizmatik kristallerden oluşan, bazen camsı bir parlaklık şeklinde meydana gelen üst oksidize bakır cevher kısımlarında bulunan bir bakır karbonat mineralidir.

Doygun renk, parlaktan koyu maviye, indigo tonlarına kadar değişir ve açık mavi çizgiler içerebilir. Boya için pigment haline getirilmiş ve binlerce yıldır kumaş boyası olarak kullanılmıştır.
Azurit taşı genellikle parlak yeşil renkte olan bir diğer bakır karbonat minerali olan Malakit ile karıştırılmış doğada bulunur. Birlikte şifalı enerjilerinin güçlü bir karışımını meydana getiriler.

Azurit taşı Fiziksel hastalıkların iyileştirilmesinde topraklama sağlayan daha entegre bir süreç sağlayan olağanüstü bir enerji iletkenidir. Mavi ışınlar ve yeşil ışınlar derin bir iyileşme kuvvetini kolaylaştırırken, sistem içerisindeki sakinleştirici stres seviyeleri enerjiye nüfuz eder ve hareket ettirir.

Ayrıca duygusal olarak yoğun düşüncelerin ve olumsuz duyguların bilinçaltından temizlenmesi ve daha yüksek daha açık bir zihinsel durumu kazanılmasında üçüncü gözü harekete geçirmek için kullanılabilir.

Azurit taşının enerji bileşimi meditasyona son derece elverişlidir.

Azurit taşı zihni güçlendirir; Stres ve zihin karışıklığı ile mücadele eder ve bilinçaltında yatan endişe, kararsızlık ve bu gibi düşüncelerden kurtulmanızı yardımcıdır. Duyguları ve tepkileri kontrol altına almak için, sadece kristali tutun ve bu düşüncelerden kurtulmanızı isteyin. Bu, enerjileri serbest bırakmak için dokunulması tercih edilen bir sürtünme taşıdır, bu yüzden azurit taşını taşırken sık sık ovuşturmayı unutmayın.

Azurit Taşı zihinsel uyanıklığını ve fiziksel sağlığını korumak için yaşlı insanlar için iyi bir kristaldir.

(Lütfen dikkat: Bu web sitesinde yer alan tüm bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Lütfen doktorunuza danışın.

Azurit taşı omurga, kaburga kemiği ve diğer küçük kemikler, özellikle de şekil bozukluğu olan hastalıklar için yararlıdır. Ayrıca, böbreklerin, safra kesesinin, dalak ve karaciğerin sorunlarının tedavisinde de yararlı olabilir. Sağlıklı cilt ve dişler için iyi olduğu ve rahimde bir embriyonun gelişmesini teşvik ettiği düşünülmektedir.

Azurit taşı kan dolaşımını ve oksijenlenmesini sağlar ve beyindeki herhangi bir tıkanıklığı veya hasarı onarmek için hücresel düzeyde çalışır. Bu Alzheimer, demans ve diğer dejeneratif beyin ile ilgili hastalıkların yanı sıra sağlıklı yaşlanma için iyi bir taştır. Azurit taşı ayrıca migren ağrısını yatıştırır, kulak çınlamasını azaltır ve vertigoyu dengeler.

Azurit taşı duygusal bedeni temizler ve güçlendirir, stresi ve endişeyi giderir, üzüntüyü giderir. Düşünceye, duygulara, kelimelere ve eyleme dökülmesini sağlayan bilinçliliğe bir iyileştirici güç verir. Azurit Taşı güvensizlik ve korkudan kaynaklanan olumsuz davranış kalıplarının üstesinden gelmek için cesaret verir. Sürekli yalan söyleyen bunu alışkanlık haline getirenleri kendilerine ve başkalarına karşı daha açık ve dürüst olmalarına yardımcı olur. Sinirli olanı yatıştırır düşüncelerini ve duygularını ifade etmekten çekinenleri cesaretlendirir.

Azurit Taşının derin mavi enerjisi, Üçüncü Göz Çakrasını, psişik ve sezgisel benliği uyandırırken, zihni manevi olarak açar. Hayatımızın tüm alanlarına bakış açısı sağlar. Çakraları hizalar ve tıkanıklığı ortadan kaldırır.

Üçüncü Göz denilen yer, bizim algı ve komuta merkezimizdir. Günlük farkındalığımızı arttırır. Bilincimiz burada bulunur ve kendimizle bu çakra aracılığıyla ilişki kurarız. Kaş Çakrası dengede olduğunda, içimizdeki düşüncelerimiz ve iç iletişimimiz sağlıklı ve canlıdır. Yeni fikirlere, hayallere ve vizyonlara açığız ve tüm çakralardaki enerji akışını kontrol edebiliriz.

mawice
mawice
Türkiye'deki tüm blog sahiplerine - yazarlarına wordpress ve blogculuk hakkında yararlı olacağımı düşünerek, kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı hedefleyerek mawice.com'u kurdum. Ve İşin Güzel Tarafı Sizlerde İçerik Paylaşabilirsiniz Web Sitemizde ..Sizlerinde desteğiyle kısa zamanda büyüyecegimize inannıyorum. Tşkler..
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.