ALTIN 465,86
DOLAR 7,4517
EURO 8,8122
BIST 1,1812
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Parçalı Bulutlu

Beril Taşı

Beril Taşı

Beril taşı bir berilyum alüminyum siklosilikattır. Berilyum ve alüminyum metallerden ve silikat halkalarından oluşur. Genellikle renksizdir, fakat aynı zamanda sıklıkla kirlilikler tarafından renklendirilir. Piramidal veya saydam olabilen prizmatik kristallere sahiptir. Bu taş ayrıca vitröz, yarı saydam veya saydam bir parlaklığa sahiptir.

Beril taşı’nın renkleri yeşilden kırmızıya, maviye, sarıya ve beyaza kadar değişir. Saf beril, safsızlıklar ve inklüzyonlar içerdiğinde taşın rengi de değişir.

Zümrüt yeşil berildir. Sarı renkli Beril Heliodor olarak bilinir. Mavi bir Beril ise Akuamarin taşı olarak bilinir. Pembe Beril Morganit olarak bilinir, derin çeşit ise Bixbite olarak bilinir. Beril’in Sanskritçe ve İtalyancadaki anlamı ‘açık yeşil yarı değerli taş’ ve ‘denizin mavi yeşilidir. Beril taşı tüm dünyada hem metamorfik hem de magmatik kayalarda bulunur. Yüksek sertliği, şeffaflığı ve göz kamaştırıcı renkleri ile tanınır.

ABD, Brezilya, Rusya, Sri Lanka, Madagaskar ve Pakistan gibi ülkelerde bulunabilir. Kolombiya, İsveç, Norveç, Avusturya ve Almanya’da da Beril yatakları bulunmaktadır.

Beril taşı, sadece gerekli süre içinde yapmanız gereken her şeyi nasıl yapacağınızı göstermeyecektir. Aynı zamanda hayatın günlük stresleriyle nasıl başa çıkabileceğinizi de gösterecektir. Bu taş gereksiz veya istenmeyen duygusal enerji blokajını bırakmanıza yardımcı olacaktır.

Bu taşın enerjileri, yaşam yolculuğunuzda bir sonraki adımı anlamanız için size cesaret ve güven verecektir. Size yeteneklerinizi hatırlatacak ve potansiyelinizi açığa çıkarmanıza ve gerçekleştirmenize yardımcı olacak!

Akuamarin taşı bir tür berildir. Beril genellikle bir çeşit kristal top olarak kullanılır çünkü kişisel, profesyonel ve manevi hayatınıza geldiğinde aradığınız cevapları bulmanıza yardımcı olur. Bu taş cesareti teşvik edecek ve içsel gücünüzü açığa çıkaracak. Stresinizi azaltır ve zihninizi sakinleştirir.

Bu taşın titreşimleri, sizi hedeflerinize odaklanmanızı engelleyen dikkat dağıtıcıları da filtreler. Beril dünyanın iyimser görüşünü teşvik edecek ve negatif enerjileri uzak tutmanıza yardımcı olacak.

Bu taş ile rahatlamayı, akışla gitmeyi ve endişelerinizin üstesinden gelmeyi öğreneceksiniz. Beril yaratıcılığı teşvik edecek ve zekanızı artıracaktır. Bu taş senin yorgunluğunu ortadan kaldıracak ve ruhunun canlılığını artıracak. Bu sizi yenilmez hissettirecektir, çünkü ortaya çıkabilecek engelleri çözecektir. Size zorlukların üstesinden gelmek için beden, zihin ve ruhun gücünü verecektir.

Bu taş mevcut durumunuz hakkında bir fikir verecektir ve böylece tam olarak ne yapmanız gerektiğini bilerek ilerleyebileceksiniz.

Beril, sürekli değişen koşullarınız için sizi daha uyumlu hale getirecek ve en iyi kararları vermek için size aklınızı sunacaktır.

Aynı zamanda hem bedeninizde hem de aklınızda etkinlik ve canlılık sağlayacaktır. Bu taşın enerjileri uyuşukluk, huzursuzluk ve tembellik duygularını ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır .

Boğaz çakranızı açacak ve zihninizi genişletecek, böylece yüksek benliğinizle çalışabileceksiniz. Kanal oluşturma veya iyileştirme çalışması yaparken de kendininiz ile uyum sağlamak için mükemmel bir taştır.

Beril Taşının (Beryl) Faydaları ve Özellikleri

Sağlık ve şifa söz konusu olduğunda, Beril’in iyileştirici özellikleri de çok faydalıdır. Sindirim organlarının daha iyi işlev görmesine yardımcı olabilir ve dolaşım ve pulmoner sistemlerini güçlendirebilir. Bu taş, vücudun kirletici ve toksinlere karşı direncini arttırdığı bilinmektedir.

Omurga, mide, kalp ve karaciğerin tedavisinde de yardımcı olabilir. Sarsıntıların etkilerini hafifletebilir ve kranial hasarın tedavisine yardımcı olabilir.

Beril oldukça yatıştırıcı bir taştır. Bir iksir ve gargara olarak alındığında, Beril kristal suyu boğaz problemlerini ve astımı iyileştirmeye yardımcı olabilir. Bu taş da böbrek taşı ve mesane ile ilgili problemleri tedavi etmek için kullanılır.

Bağırsaklarınızı güçlendirebilir ve kardiyovasküler sisteminizi güçlendirebilir. Tüberküloz, amfizem ve diğer solunum problemlerinin tedavisinde de yardımcı olabilir. Beril, hipofiz bezini güçlendirir ve besinlerin asimilasyonuna yardımcı olabilir.

Zenginlik ve servet söz konusu olduğunda, Beril çok olumlu titreşimler veriyor. Size hızlı ve entellektüel cevaplar vermenizi sağlar ve size zihinsel netlik verir. Karar verme ve hedef belirleme konusunda size yardımcı olacak birçok bilgi edineceksiniz. Bu taş da sizi kararlılık ve motivasyonla aşılayacak. Tembelliğin ve huzursuzluğun giderilmesine yardımcı olur.

Hayatınızı bolluk ve refah aşılayacaktır. Aynı zamanda kişisel servetinizde ve profesyonel fırsatlarınızda büyüme ve ilerleme getirecektir. Sevgi ve ilişkiler söz konusu olduğunda beril taşı kendiniz, eşiniz ve ilişkiniz için sevginizi yeniden keşfetmenize yardımcı olacaktır.

Sağlıklı bir öz-sevgi duygusunun sizi daha iyi bir ortak haline getireceğini anlayacaktır. Daha sonra ilişkinizi güçlendirmenize veya geliştirmenize yardımcı olacak. Bu taş evlilik aşkını destekleyecek. Eşinizi sevmek, onurlandırmak ve ilişkiyi beslemek ve evliliğinizi kutlayacağınız şeyler yapmak için size ilham verecektir.

Beril’in sıcak ve sevgi dolu enerjileri de evlilik kavgalarını ve anlaşmazlıkları çözmede yardımcı olacaktır. Özellikle de ilişkinizde zor bir dönemden geçtiğinizde size cesaret ve metanet verecektir.

Beril, sahip olduğunuz sevgiyi korumak için size ilham verecek ve ilişki sorunlarınıza çözüm için sizi enerjisi ile destekleyecektir. Bu taş bir ümit simgesidir. Olabilecek en kötü şeyler yerine pozitiflere odaklanmanızı hatırlatacaktır.

Size nezaket, sabır ve anlayış getirecek. Ayrıca sorunlu kalp ve zihniniz için sakinleştirici olarak hareket edecektir. Beril, negatif enerjileri uzaklaştırma, pozitifliği, mutluluğu ve sevgiyi destekleme gücüne sahiptir. Sözleriniz ve eylemlerinizdeki samimiyeti artıracaktır. Partnerinizi memnun etme çabalarınız zorla veya zorunlu olarak çıkmayacaktır.

Beril size içinden yayılacak olan huzur ve uyumu verecektir. Tüm gerginlikleri çözecek, boşlukları kapatacak ve geçmişin acısını hafifletecektir.

Yatak odanıza bir Beril taşı koyarsanız böylece sıcak, sevgi dolu ve yumuşak enerjiler odanızı dolduracaktır. Beril, siz ve eşiniz arasındaki yakınlığı geliştirecek ve ilişkinizi yok etmekle tehdit eden olumsuz titreşimleri ortadan kaldıracaktır.

Oturma odanıza bir parça Beril koyunuz, böylece her zaman mükemmel ve canlandırıcı enerjilere sahip olacaksınız. Beril’i koyduğunuz her yerde sıcak ve güneşli bir ortam yaratacak ve tutumlarınızda olumlu bir değişim hissedeceksiniz.

Beril, güzelliği, ekonomikliği, dayanıklılığı ve sertliği nedeniyle dünyanın en popüler taşlarından biri ve kuyumcular arasında favoridir.

Beril, yüzlerce yıldır tılsım olarak da kullanılmıştır. Sizi karanlık güçlerden, kötü ruhlardan ve kötü niyetli hayaletlerden koruduğuna inanılıyor.

Beril kolyesi takmak konsantrasyonunuzu ve kararlılığınızı artırabilir. Ayrıca sizi başkalarının psikolojik manipülasyonundan koruyabilir. Fiziksel düzeyde bir Beril kolyesi takmak bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir ve pankreas, dalak ve karaciğerdeki bozuklukların tedavisinde yardımcı olabilir.

Çakralarınızı, özellikle güneş pleksusu ve taç çakralarını uyarmak istiyorsanız, bir Beril kolyesi takmaya başlayın. Bu kolyeyi her taktığınızda, her şeyin daha hafif olduğunu fark edeceksiniz. Çok yoğun veya yorucu bir gün geçirseniz bile enerjinizi hissedeceksiniz. Beril sana güç ve denge verecek ve zihnini tüm olasılıklara açacak!

Bu taşın enerjileri, sizin kaba noktanızdan kurtulmanıza, hedeflerinize ulaşmanıza ve sizi geri tutan her şeyi serbest bırakmanıza yardımcı olmak için yapılması gerekenleri yapmanıza yardımcı olacaktır.

Beril, olumsuzluğu ve dikkat dağınıklıklarını filtreleyerek potansiyelinizi gerçekleştirmede size yardımcı olacaktır. Ayrıca ilişkinize yeni bir soluk getirecek ve kaybettiği sevgiyi yeniden canlandıracak.

Beril taşı gerçek sevgi ve iyi bir servete sahip olmanıza yardımcı olacak ve stres, korku ve endişelerinize neden olan her şey için kalbinizden ve aklınızdan temizleyecektir!

ETİKETLER:
mawice
mawice
Türkiye'deki tüm blog sahiplerine - yazarlarına wordpress ve blogculuk hakkında yararlı olacağımı düşünerek, kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı hedefleyerek mawice.com'u kurdum. Ve İşin Güzel Tarafı Sizlerde İçerik Paylaşabilirsiniz Web Sitemizde ..Sizlerinde desteğiyle kısa zamanda büyüyecegimize inannıyorum. Tşkler..
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.