ALTIN 462,03
DOLAR 7,4440
EURO 8,8192
BIST 1,1841
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Az Bulutlu

Diopsit Taşı

Diopsit Taşı

Diopsit taşı Pyroxene ailesinin en yaygın üyelerinden biridir. Genellikle iki biçimde meydana gelir. Biri Sibirya zümrütü veya Yeşil Diopsit olarak da bilinen Krom Diopsit, diğeri ise daha az rastlanan Siyah Yıldız (Black Star) Diopsit’dir.

Diopsit adı iki kez anlamına gelen “dis” kelimelerinden türetilmiştir ve “opse”, yani yüz anlamına gelir. Diopsit taşı renksiz bir kristal olarak oluşabilir ancak kahverengi, sarımsı kahverengi, mavi-yeşil, yeşilimsi siyah, gri, yeşil, beyaz veya lavanta olan Diopsit kristalleri vardır.

Siyah renkli Diopsit Siyah Yıldız Diopsit olarak bilinir çünkü kristal üzerinde yıldız şeklinde desenler mevcuttur. ABD, Kanada, Hindistan, Çin, Almanya, İsveç ve Rusya’da Diopsit yatakları bulunmuştur.

Diopsit taşı bu dünyada refahınızı sağlamak için güçlü tutkusu olan herkes için mükemmel olan çok güçlü bir kristaldir. Bu dünyaya ve içinde yaşayan insanlara enerjisi ile iyi hizmet veren çok çekici ve güçlü bir taştır.

Özellikle etrafınızda çok fazla değişiklik yaşadığınızda dünyayla bağlantı kurmanızda size destek olacaktır. Diopsit taşı özellikle kadınlar için çok güçlendirici bir kristaldir çünkü kalp çakrasına rezonans eder ve duygularınıza destek verir.

Ruhsal düzeyde sizi destekleyecek, böylece ruhsal rehberlerinizin size gönderdiği mesajlara ve bilgeliğe daha açık olacaksınız. Yaşamınızı değiştirmeye ve bakış açınızı olumlu yönde etkilemeye yardımcı olacak farklı ve benzersiz fikirlere daha açık olmanız için size ilham verecektir.

Diopsit taşı sahip olduğunuzu bilmediğiniz ve emin olmadığınız yeteneklerinizi daha bilinçli hale getirecek destekleyici ve yumuşak bir enerjiye sahiptir. Yeşil krom diopsit taşı size hangi yönlerinizin üstün olduğunu ve hangi yönleriniz üzerinde çalışmanız gerektiğini keşfetmenize yardımcı olacak fırsatlar sunar.

Diopsit taşı bir durum söz konusu olduğunda harekete geçmenizi sağlar ve size inandığınız şeylere ayak uydurmak için cesaret verecektir. Aynı zamanda sakral çakra ile güçlü bir rezonansa sahiptir ve titreşimleri yaratıcılığınızı artırmanıza yardımcı olacaktır. Fiziksel düzeyde diopsit taşı vücuttaki hormonları dengelemeye yardımcı olabilir. Ayrıca akciğerlerin işlevini güçlendirmeye yardımcı olabilir.

Kalp sorunlarının tedavisinde ve hafifletilmesinde yardımcı olabilir çünkü kalp çakrasıyla rezonansa girer. Kalbin işlevlerini geliştirebilir ve ona koruma sağlayabilir. Diopsit taşı ameliyat geçirdikten ya da ağır hastalıktan sonra iyileşme süresini artırabilir.

Özellikle Boji Taşı ile kombine edildiğinde fiziksel travmanın etkilerini hafifletebilir. Hücresel belleği destekleyebilir ve alkali dengesini geri yükleyebilir. Kan dolaşımını artırabilir ve böbreklerin ve kalbin fonksiyonlarını iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Diopsit taşı kas spazmlarını ve ağrılarını hafifletmede çok yararlı bir kristaldir. Vücudunu sürekli olarak fiziksel strese veya faaliyetlere maruz bırakan sporcular için faydalı olabilir. Diopsit taşı ayrıca üreme bölgelerindeki dengeyi yeniden sağlaması ve bedensel değişiklikler meydana geldiğinde vücudun iyileşmesini sağlamasıyla da bilinir.

Menopoz dönemlerini yatıştırdığı bilinmektedir. Karmaşık kavramları anlamanız gerektiğinde Diopsit taşı size yardımcı olacaktır. Belleğinizi keskinleştirir ve size net bir fikir verir. Ayrıca yaptığınız her şeyde daha tutkulu olmanız için size ilham verecektir. Yaptıklarınızı gerçekten sevdiğinizde, ödüller daha da sevindirici olacaktır.

Daha fazla insiyatife sahip olacaksınız ve elde etmek istediğiniz sonuçları görmek için daha yukarı çıkmak isteyeceksiniz. Hayatınızda daha fazla refah ve bolluk çekecek ve daha fazlasını yapmak için motive olacaksınız. Diopsit taşı profesyonel ve yaratıcı uğraşlarınızın destekleyicisidir ve daha iyi seçimler ve kararlar verebilmeniz için zihinsel yetilerinizi teşvik edecektir.

Yaratıcılığınızı geliştirecek son derece güçlü bir kristaldir. Ayrıca hedeflerinizi hassaslaştıracak ve bu hedefleri daha hızlı bir şekilde göstermenize yardımcı olacaktır.

Diopsit taşı kalp çakranızdan toprakla daha güçlü bir bağlantı kuracak ve tüm çakralarınızda iyileşmeye neden olacak şekilde iyileşmeyi sağlayacaktır. Duygusal iyileşme söz konusu olduğunda çok güçlü bir kristaldir bunun sebebi kendinizi ve diğer insanları sevme yeteneğinizi geliştirmesi. Sevgiyi alma ve sevgiyi verme kapasitenizi geliştirecektir.

Size şifa enerjilerini getirecek ve kalbindeki acı ve kederleri ortadan kaldıracaktır. Duygusal düzeyde özgürlüğü yaşayabilmeniz için bırakmanız gereken duyguları serbest bırakmanıza yardımcı olacaktır.

Diopsit taşı size güvenin önemini ve bağışlamanın değerini gösterir. Geçmişinizden, kalbinizi kırıp derinden yaralayan herhangi biriyle uzlaşma konusunda size yardımcı olacaktır. Yavaşça sizi doğru yöne doğru itecek ve ilk hareketi yapmanıza yardımcı olacak.

Eğer ilişkinizde bir şeylerin eksik olduğunu hissettiyseniz ancak bunun ne olduğundan emin değilseniz, Diopsit taşı onu keşfetmenizde size yardımcı olacak ve nasıl sahip olabileceğiniz konusunda daha bilinçli olacaksınız. Diopsit taşı ağrınızın ve acınızın giderilmesinde çok faydalı bir taştır.

Yaşamış olduğunuz ilişkinizde problem yaşıyorsanız ve bundan dolayı çok bunaldıysanız diopsit taşı size bu durum karşısında sevinç ve yaşam enerjisi verecektir. Ayrıca inatçılığınızı ve saldırganlığınızı azaltarak daha kadınsı yanınızı kucaklamanıza yardımcı olacaktır.

Doğanızın daha iyi anlaşılmasını ve bunları tutarlı ve sakin bir bütün oluşturmak için en iyi şekilde hayatınıza nasıl entegre edeceğinizi size verecektir. Diopsit taşı ayrıca kendinize ve başkalarına güven oluşturmanızda size yardımcı olacaktır. Size kalpten nasıl yaşayabileceğinizi ve kendi içgüdülerinize nasıl daha fazla güvenebileceğinizi gösterecektir.

Diopsit taşı güzel bir enerjiye sahiptir ve güzel takı parçalarına dönüştürülebilir. Bu kristalin enerjilerini çakralarınıza yaklaştırmak için daha etkili olması için bir kolye olarak takabilirsiniz.

Diopsit taşının özelliklerini arttırmak için cebinizde bir parça taşıyabilir ya da yastığınızın altına koyabilirsiniz. Diopsit taşı kalp krizi geçirdiğinizde ya da bir vefat olduğunda kederinizle ya da ağrınızla başa çıkmanıza yardımcı olacak güçlü bir enerjiye sahiptir.

Yeşil diopsit taşı tüm çakra sisteminizi yeniden canlandırır, iyileştirir, temizler ve dengeler. Siyah diopsit taşı kök çakranızla rezonansa girer ve yeryüzüyle güçlü bir bağlantı kurmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda bu enerjik rezonans ile fiziksel refahınızı arttırır. Bu taş rahat kalmanıza yardımcı olan ve stresinizi, gerginliğinizi ve kaygılarınızı azaltan sakinleştirici bir enerjiye sahiptir.

Ayrıca kadınsı enerjilerinizi dengeleme kabiliyetine de sahiptir. Ayrıca duygusal bedeninizi de iyileştirir ve doğanızın daha iyi anlaşılmasını sağlar.

Yeşil diopsit taşı evrenin gizemlerini anlamanıza yardımcı olur ve bilginin asimilasyonunu geliştirir. Diopsit’in yeşil enerjisi sizi ana dünya enerjisine bağlar. Fiziksel ve duygusal durumunuzu iyileştiren görkemli bir taştır. Kendinizi ve başkalarını da sevme yeteneğinizi geliştirebilir.

Diopsit taşının topraklama enerjileri, mutlu bir yaşam sürmenizi engelleyen duygulardan kurtulmanıza yardımcı olur. Ruhsal zihninizin en yüksek yönlerini açığa çıkarır. Sezgilerinizi yükseltmek ve sizi evrensel güçlerin ruhuna yaklaştırmakla bilinir. Daha yüksek bilgelik kazanmak için içsel benliğinizi keşfetmenize yardımcı olacak bir taştır.

Diopsit taşı sevginin gücünü almanıza yardımcı olan kalp enerjilerini uyandıran yüksek titreşim taşıdır. Bu güzel ve yoğun şifa veren taş, kalp çakranızın büyümesini teşvik eder ve sevgi, güven, alçakgönüllülük ve bağlılığın gücünü artırır. Ayrıca yaşamda daha olumlu bir tutum geliştirmek için kullanılır. Hayattaki uzun vadeli sorunlardan muzdarip ve uzun vadeli bir çözüm bulamayan insanlar için çok faydalıdır. İyileştirici enerjileri iyi dengelenmiş bir mizaç sağlayabilir. Huzur ve huzur duygusu bulmanıza yardımcı olur. Öğrenim arzunuzu geliştirir. Aynı zamanda bağlılığınızı ve sevginizi güçlendirirken, inatçılığınızı ve saldırganlığınızı da hafifletecektir.

Taş şifacıları bu taşları baş ağrısını tedavi etmek, kan basıncını düzenlemek ve bir hastalıktan sonra iyileşmeye yardımcı olmak için kullanırlar. İyileştirici enerjileri kötü bir alışkanlığı bırakmaya ve bağımlılığı sona erdirmeye çalışan insanlara da yardım eder.

Dengeyi düzeltmek veya fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal refahı elde edebilmek için çakralarınızı harekete geçirmek isterseniz bu taşı mutlaka kullanmalısınız. Kalbinizi ve zihninizi diğer insanlara, özellikle de hayatınızın bir parçası olmak isteyenlere açacaktır. Ayrıca başkaları için şefkat ve nezaket duygunuzu geliştirecektir.

Aynı zamanda bazen Hizmet Taşı olarak da adlandırılır çünkü kalbinizi yumuşatır ve insanlara ve dünyaya hizmet etmenizi teşvik eder. Diopsit taşı size insanlığın gerçek anlamını ve diğer insanların hayatlarında en iyi nasıl bir fark yaratacağınızı öğretecektir.

ETİKETLER:
mawice
mawice
Türkiye'deki tüm blog sahiplerine - yazarlarına wordpress ve blogculuk hakkında yararlı olacağımı düşünerek, kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı hedefleyerek mawice.com'u kurdum. Ve İşin Güzel Tarafı Sizlerde İçerik Paylaşabilirsiniz Web Sitemizde ..Sizlerinde desteğiyle kısa zamanda büyüyecegimize inannıyorum. Tşkler..
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.