ALTIN 462,89
DOLAR 7,3952
EURO 8,7489
BIST 1,1828
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Az Bulutlu

Kahverengi Turmalin Dravit Taşı

Kahverengi Turmalin Dravit Taşı

Dravit taşı (Dravite) turkuazın koyu kahve ya da siyah rengidir. Turmalin ailesinin en az bilinen taşıdır. Adını ilk olarak Avusturya’daki Dravit Styria Drava Nehrinde bulunduğu için ismi de buradan türetilmiştir. Dravit adı (Dravite) ilk kez 1884 yılında mineraloji ve petrografi profesörü Gustav Tschermak tarafından bulunmuştur.

Diğer Turmalinler gibi Dravit taşı (Dravite) yüksek sıcaklık ve yüksek basınçlı bir mineraldir. Rengini daha çekici hale getirmek için ısıl işlem uygulanır.

Dravit taşı Avustralya, Slovenya, Avusturya, Meksika, Norveç, Bolivya, İtalya, Rusya, İsveç, Sri Lanka, Kanada, ABD ve Brezilya’da bulunur.

Dravit taşı (Dravite) güçlü bir topraklama taşıdır. Vücudunuzda aynı zamanda kalbinizde ve zihninizde rahatlatıcı ve güven verici bir etkiye sahiptir. Bu taş dünyaya güçlü bir şekilde bağlanmanıza yardımcı olacaktır. Olumsuz enerjileri ortadan kaldıracak ve zor durumlara maruz kaldığınızda size daha fazla dayanıklılık kazandıracaktır. Enerjileri size kendinizi kabul etmenin anlamını öğretecektir.

Dravit taşı tüm güçlü ve zayıf yönlerinizi kabul etmenize yardımcı olacaktır. Geçmişte belirli durumlarla başa çıkma nedenlerinizi anlamanızı sağlayacaktır. Görmezden gelmeye çalıştığınız veya yokmuş gibi yaptığınız her şey ortaya çıkacaktır. Onları gerçekten nasıl hissettiğinizi veya düşündüğünüzü işlemenize yardımcı olacaktır.

Bu taşın enerjileri de ruhsal büyümeye ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Psişik yeteneklerinizin kilidini açmaya yardımcı olacak. Ayrıca yaratıcılığınızı geliştirecek yaratıcı düşünmenize yardımcı olacaktır.

Dravit taşı bağımlılıklarınızın üstesinden gelmenize ve toksinleri fiziksel, duygusal ve ruhsal bedeninizden uzaklaştırmanıza yardımcı olacaktır. Bu sizi toprakla bağlantılı ve bağlı tutan bir taştır ve hayatınızdaki duygusal dengeyi yeniden kuracaktır.

Dravit taşı aurayı temizlemede ve alt çakralarınızı harekete geçirmede özellikle yararlıdır. Aynı zamanda enerjik koruma için kullanılır. Zihninizi dengeleyecek ve yaratıcılığınızı ve hayal gücünüzü harekete geçirecek. Daha tatmin edici ve canlandırıcı bir hayata sahip olmanız için deneyimlerinizi geliştirecektir.

Dravit taşı besin maddelerinin besinlerden emilmesine yardımcı olduğu bilinmektedir. Ayrıca, özellikle Crohn hastalığı ve irritabl bağırsak sendromu olmak üzere bağırsak sisteminde problemleri düzeltebilir.

Bağışıklık sistemini artırabilir ve lenfatik sisteme yardımcı olabilir. Şifalı enerjileri, kanı iyileştirmeye, cilt lekelerini azaltmaya ve diğer cilt bozukluklarını tedavi etmeye yardımcı olabilir. Dravit taşının iyileştirici enerjileri cinsel işlev bozukluğuna da yardımcı olabilir. Vücutta da rejenerasyonu uyarır.

Beyin fonksiyon kaybı, serebral palsi ve otizm vakalarında çok faydalı bir taştır. Ayrıca ADD ve DEHB ile yardımcı olmada etkili olduğu bilinmektedir.

Dravit taşı içinizdeki sesin size pes etmeniz gerektiğini söylerken ilerlemeye devam etmek için ısrar ve cesarete ilham verecektir. Karşılaştığınız zorluklara rağmen ilham ve motivasyonunuzu hissettirecek güçlü ve güçlendirici bir enerjiye sahiptir.

Dravit taşı (Dravite) aynı zamanda Scholar’s Stone olarak da adlandırılır çünkü zekanızın kullanımını teşvik eder. Bu taşın enerjileri ile çalışırken beyninizi başarılı olmanız için gereken bilgileri yorumlama, odaklama ve saklama konusunda uyarırsınız. Bu taş aynı zamanda bir kalabalığın önünde ve büyük bir grupta rahat hissetmenizi sağlayacaktır.

İnsanlarla net bir şekilde bağlantı veya iletişim kurabilirsiniz; bu bir satış yaparken insanları ekibinize katılmaya veya insanlara finansal destek vermeleri için yardım etmeye başladığınızda çok faydalı olabilir. Dravit taşı eski duygusal sorunlarınızdan kurtulmanızı sağlayacak.

Eski sorunları ortaya çıkarmak ve işlemek onları anlamak ve kabul etmek için size güç verecektir. Onları doğru şekilde ele almak, onların tekrar olmasını engellemenize yardımcı olacaktır.

Ayrıca duygularınız üzerinde bir tutum sergilemenize yardımcı olacak böylece en küçük şeylere aşırı tepki göstermeyeceksiniz. Bu taşın enerjileri, duygularınızı kontrol etmenize ve insanlara veya durumlara uygun şekilde cevap vermenize yardımcı olacaktır. Dravit taşı (Dravite) ilişkiniz stresli hale geldiğinde son derece yararlı olacak sakin ve huzurlu bir enerjiye sahiptir.

Bu taş kim olduğunuzu size hatırlatacak ve sana kendini nasıl daha iyi seveceğini öğretecek. Öz saygınızı arttıracak. Dravit taşı (Dravite) insanlar için olan şeyleri kabul etmenize yardımcı olacaktır ve bu size zorlu bir deneyimden sonra devam etme yeteneği verecektir.

Size duygusal destek verecek. İlişkinize daha fazla denge verecektir. Sizin ve eşiniz arasındaki anlayışı ve affetmeyi teşvik edecektir. Endişelerinizi rahatlatabilir ve ilişki problemlerinizi önemsiz kılabilir.

Dravit taşı size barış ve huzur verecek ve her türlü olumsuzluğu olumlu bir şeye dönüştürmenize izin verecektir. Sizi zorluklarla savaşmaya ve kararlı tutum sergilemeye teşvik edecektir. Yaşamış olduğunuz zorlu bir ilişkide sizi motive edecektir.

Dravit taşı eşinizle ilişkinizde neler olduğu konusunda daha objektif olmanıza yardımcı olacaktır. Duygularınız tarafından veya başkalarının söyledikleri tarafından yönlendirilmeyeceksiniz. Bu taşın enerjileri sizi daha fazla sabırlı, hoşgörülü ve anlayışlı olmaya teşvik edecektir. İlişkilerde her zaman daha anlayışlı, cesur ve sevecen olmanızı teşvik edecektir.

Bu taş ilişkinizde bir güvenlik ve istikrar hissi verecektir. Eşinizin hayatında nerede durduğunuzu veya başkalarını sevdiğiniz kadar sevip sevmediğinizi merak ederek başka bir dakika geçirmeyeceksiniz.

Dravit taşının enerjileri işlevsel olmayan bir ilişkiyi iyileştirecek. Bir çift olarak iyileşmek için bırakmanız gereken şeyleri tanımlamanıza yardımcı olacaktır. Dravit taşı ayrıca bir çift olarak olgunlaşmanıza ve yapmamanız gereken şeylerden haberdar olmanıza yardımcı olacaktır. Bu taş ilişkinizde duygusal güç ve kabul sağlayacaktır.

Bu taş ev için koruyucu enerjiler taşır. Huzur ve güvenlikle çevrelemek için evinizin farklı köşelerine yerleştirin. Negatif enerjileri uzaklaştıracak ve istenmeyen ziyaretçileri evinizden uzak tutacaktır.

Sürekli kafa karışıklığı yaşıyorsanız, kendinizi bunalmış hissediyorsanız özellikle de sürekli stres içindeyseniz yanınızda bir parça dravit taşı bulundurun.

Dravit taşı derin meditatif durumlara hızlı bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olacak mükemmel bir meditasyon taşıdır. Dravit ile meditasyon yaptığınızda hızlı bir şekilde kendinizi daha sakin ve daha ferah hissedeceksiniz.

Dravit taşı kolye takmak sizi korur ve topraklama enerjisiyle sarar. Aynı zamanda dünyanın güçlü ve destekleyici enerjilerinin farkında olmanızı sağlayacaktır. Gölge çalışmasıyla ve kendinizin belirli yönlerini kabul etmekte sorun yaşıyorsanız, bu taş size bu konuda yardımcı olacaktır.

mawice
mawice
Türkiye'deki tüm blog sahiplerine - yazarlarına wordpress ve blogculuk hakkında yararlı olacağımı düşünerek, kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı hedefleyerek mawice.com'u kurdum. Ve İşin Güzel Tarafı Sizlerde İçerik Paylaşabilirsiniz Web Sitemizde ..Sizlerinde desteğiyle kısa zamanda büyüyecegimize inannıyorum. Tşkler..
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.