ALTIN 467,06
DOLAR 7,3632
EURO 8,7973
BIST 1,1929
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Az Bulutlu

Kalkopirit

Kalkopirit

Kalkopirit taşı (Chalcopyrite) tavus kuşunun tüylerine benzeyen güzel yanardöner yeşil, mavi, pembe, mor ve altın renkleri nedeniyle Tavus kuşu Cevheri olarak da bilinir. Kalkopirit’in renkleri, kristaldeki bakır ve demir oksidasyonundan kaynaklanır.

Çoğu sülfit yataklarında bulunabilen yaygın bir mineraldir. Bu nedenle Kalkopirit’in bolluğu onu en önemli bakır cevheri kaynağı yapmaktadır.

Kalkopirit (Chalcopyrite) ismi bakır ve pirit anlamına gelen khalkos veya chalkos kelimelerinden gelmektedir. Kalkopirit taşı 3.5 ila 4 arasında bir sertliğe sahiptir ve Meksika, Peru ve Avustralya’da yaygın olarak bulunur.

Bu kristal benzersiz bir karaktere ve renge sahiptir. Bu da onu kristal koleksiyonunun önemli bir parçası haline getirir.

Kalkopirit taşı ayrıca Mystic Taşı olarak bilinir bunun sebebi taç çakranızı ve kanallarınızı bilgi akışı için açma yeteneğine sahip olmasıdır. Meditasyonunuza yardımcı olacak ve aklın durumunu elde etmenize yardımcı olacak mükemmel bir kristaldir. Herhangi bir enerji tıkanıklığınız varsa bunu ortadan kaldırarak algınızı güçlendirecektir.

Kalkopirit taşı (Chalcopyrite) ayrıca eksik veya kayıp nesneleri bulmanıza yardımcı olmak için eşsiz bir yeteneğe sahiptir. Kalkopirit taşının enerjileri evrenin tüm yönlerini anlamanızı yardımcı olacaktır.

Kalkopirit içsel vizyonunuzu geliştirecek ve güçlendirecektir. Ayrıca hayatınızda birçok şey olduğunda bile dengeli kalmanıza yardımcı olacak topraklama ve stabilize enerjiler verecektir. Takılmış ruhsal enerji modellerini serbest bırakacaktır. Enerji iyileştirme çalışmaları yaparken sizi  koruyacaktır.

Bu kristal mevcut hastalıklarınızın veya zorluklarınızın nedenlerine erişmenize yardımcı olacaktır. Çünkü aynı zamanda antik enkarnasyonlarla da bağlantılıdır.

Kalkopirit taşı vücudunuzun fiziksel enerjilerini harekete geçirmek ve korumak için evrenin sonsuz enerjileri ile çalışacaktır. Bu kristal bolluğun bir akıl durumu olduğunu size göstererek iç güvenliğinizi güçlendirecektir. İçsel bilginizi geliştirecek ve psişik olarak gördüğünüze güvenmenize yardımcı olacaktır.

Aynı zamanda hastalıktan korunma dahil olmak üzere farklı koruma türleri sağlayacak etkili bir koruyucu kristaldir.

Kalkopirit taşı (Chalcopyrite) Tai Chi, akupunktur, akupressür ve Chi’nin hareketini içeren diğer uygulamalar için iyi bir kristaldir çünkü Chi hareketine yardımcı olur ve enerji tıkanıklıklarını giderir. Bu kristal vücudunuzdaki fiziksel mükemmelliğin durumunu açığa çıkarmak için evrenin sonsuz enerjilerine ilham verecektir.

Kalkopirit enerji iyileşmesini destekleyebilir ve tıkanıklıkları temizleyecek enerjilerin serbest akışını sağlayabilir. Solunum sistemi problemlerini de tedavi etmek için kullanılabilir.

İltihap ve ateş düşürücü ilaçların azaltılmasına da yardımcı olabilir. Akciğer, boğaz, bronşiyal sorunların yanı sıra bulaşıcı hastalıklarla mücadele edebilir.

Bu kristal saç gelişimini artırmaya yardımcı olabilir. Ayrıca tümörlerin neden olduğu baskıları rahatlatabilir. DNA tamir etme yeteneğine sahip olduğu bilinmektedir. Enerji tıkanıklıklarını giderebilir ve Chi’yi vücutta hareket ettirebilir bu da akupunktur ve akupunktur tedavilerinde etkili bir yardımcıdır

Kalkopirit beyinde iyileşmeyi kolaylaştırabilir ve tümör basınçlarının tedavi edilmesine veya hafifletilmesine yardımcı olabilir. Büyümeyi kısıtlayabilir ve hücrelerin doğal oluşumunu ve bileşimini destekler.

Bu kristal aynı zamanda vücuttaki toksinleri ortadan kaldıran detoksifiye edici bir kristaldir. Ayrıca uzun ve uzun süreli tıbbi tedavilerin yan etkilerinden sizi koruyabilme özelliğine sahiptir.

Kalkopirit taşı bolluk kristalidir. Bolluk ve refah ile düşünce tarzınız arasındaki bağlantıdan daha fazla haberdar olmanıza yardımcı olacaktır. Hayatta gerçekten müreffeh olmak istiyorsanız, müreffeh olarak düşünmeye başlamanız gerektiğini anlamanıza yardımcı olacaktır.

Kalkopirit aynı zamanda güç çakrası olarak da bilinen solar pleksus çakrası ile güçlü bir şekilde rezonansa girer. Bu para çekmenize ve kaybettiğiniz her şeyi geri kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Kalkopirit’in metafiziksel özellikleri, yapmanız gerekenleri yapmanıza yardımcı olacak bilgileri toplamanıza yardımcı olacaktır. Suçluluğunuzu geçmiş hatalardan arındırır ve planlandığı gibi gitmediğinde enerji ile engeller.

Kalkopirit taşı inovasyon, esneklik ve yaratıcılığın bir kristalidir. Sıradan ve monoton işlere sahip olanlar için çok faydalı bir kristaldir çünkü yaratıcı sürecinizi geliştirecek ve yeni fikirleri teşvik edecek.

Yaratıcı endüstri için çalışırken ve düzenli olarak yeni ve inovatif fikirleri çıkarmanız gerektiğinde size çok yardımcı olacaktır. Yeni bir işe, iş girişimine ya da finansal çabaya başlamak üzereyken de yararlı bir taştır.

Kalkopirit taşı (Chalcopyrite) sinir enerjilerinizi zedeleyecek ve korkularınızdan, endişelerinizden ve stresinizden kurtulabilmenizi sağlayan çok canlandırıcı bir kristaldir. Ortağınız veya ilişkinizle ilgili problemler yaşamanız durumunda bile kendinizi sakin ve rahat hissetmenize yardımcı olacaktır.

Bu kristal neden birini sevdiğinizi ve neden sadece bir kişiye aşık olmayı seçmenizin tüm nedenlerini hatırlatacaktır.

Eğer onu Rodonit taşı ile birleştirirseniz, bu sevginizin kazanma ve kaybetme, gözyaşları ve kahkahalarla geleceğinizi anlamanızı sağlayacaktır. Bu kristalin enerjileri algınızı güçlendirecek ve içsel görüşünüzü uyandıracak. Bu önemli olan bir şey hakkında ne düşündüğünüzü veya hissettiğinize bağlı olarak uyum sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Can acıtacak, öfkelendirecek veya hayal kırıklığına uğratacak şeyleri yapmamanıza yardımcı olacak ve aynı zamanda ikili ilişkilerinizde samimiyet seviyesini de arttıracaktır.

Kalkopirit taşı sevgiyi tamamen sevmekten veya sevmekten kaçınmanızı engelleyen enerji tıkanıklıklarını ortadan kaldırır. Yaşamınızı partnerinizle tam olarak paylaşmanızı engelleyen negatif enerjilerin kalbini ve aklını temizler.

Aynı zamanda çakraları bedeninizde hizalar böylece sadece sevgi, nezaket ve pozitiflik sizden yayılır. Kalkopirit benlik saygınızı arttıracak, korkularınızı ve tüm şüphelerinizi ortadan kaldıracak mükemmel bir kristaldir. Duygularınızı rahatlatır, böylece gerçekten önemli olanı görmezden gelemezsiniz.

Kalkopirit taşı karışıklık veya yönelim bozukluğu hislerinizi iyileştirir. Özellikle bu duyguların ilişki sorunlarınız tarafından ortaya çıkması durumunda, kendinizi düşük, yavan ya da yalnız hissettiğinizde hızlı bir iyileşme sağlayacaktır.

Kalkopirit taşı meditasyonunuzda kullanabileceğiniz çok faydalı bir kristaldir çünkü zihni etkili bir şekilde sindirebilir. Kaybettiğiniz bir şeyi bulmanıza yardımcı olmak için bu kristali de kullanabilirsiniz. Enerji tıkanıklıklarını giderecek ve çakralarınızı temizleyecek ve aktifleştirecektir.

Bu taşın enerjisi taç çakra ile rezonansa girer. Sahip olduğunuz bu taş algı yeteneklerini geliştirdiğine inanılıyor. Kalkopirit genellikle enerji çalışması ve kristal şifa için kullanılır. İçsel bilginizi ve algınızı güçlendirir.

Bu taş kristal şifacılar tarafından çok arzu edilen bir taştır çünkü akupunktur, akupresür, tai chi ve chi’yi hareket ettiren ve enerji tıkanıklıklarını serbest bırakan diğer aktiviteler için mükemmel bir taştır. Ayrıca negatif enerjiyle savaştığı için mükemmel bir meditasyon taşıdır.

Bu taş herhangi bir kötü durumda olaylara iyi tarafından bakmanız için sizi teşvik edecektir. Sadece bu taşa bakmanız hayatınızdaki tüm mutluluk kaynaklarını size hatırlatacak ve her türlü olumsuzluktan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Ayrıca kalkopirit taşının korku duyguları ve düşük benlik saygısı ile başa çıkmanıza yardımcı olduğuna inanılmaktadır. Aynı zamanda evrenle olan bağlantınızı da destekler yalnız olmadığınızı size hatırlatır ve her zaman evrene güvenerek sorunlarınızdan kurtulmanıza yardımcı olabilirsiniz.

Kalkopirit taşıyla düzenli olarak çalışmak içinizde ve çevrenizde yaşayan sevinci artıracaktır. Hayatınızın her gününü daha umut dolu ve olumlu bir şekilde yaşamanızı teşvik edecektir. Ruhunuzu canlandıracak ve herhangi bir anda mutluluğu ve memnuniyeti bulmanızı sağlayacak.

Konsantrasyonunuza yardımcı olabilir ve yerleştirildiği her yerde her çakrayı hizalayabilir. Bu algılarınızı yükseltmek ve meditatif bir durumda kalmanıza yardımcı olan çeşitli yeteneklere sahip bir kristal. Aynı zamanda evrenle olan bağlantınızı güçlendirecek ve zihninizi mistik alemlere bağlayacaktır. Bu mistik alemler evren hakkındaki gerçekleri ve nasıl çalıştığını da içeren kutsal bilgeliği keşfedebileceğiniz, bilgiye erişebileceğiniz ve kutsal bilgeliği koruyabileceğiniz antik bilgilerdir.  Kalkopirit enerjileri ile çalışırken, evrenin iyileştirici enerjilerini alacaksınız.

Bu taşı kullanmak, aklın durumu olarak bilinen daha derin bir meditatif duruma ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Kalkopirit kullanmak bazen zorlayıcı olabilir bu yüzden görmemek için tercih ettiğiniz bölümleri görmeye hazır olun.

Kendinizin bu yönlerini görmeye karar verdiğinizde, daha büyük bir ruhsal anlayışa geleceksiniz.

Kalkopirit rehberliğinde, evrenin mükemmel olduğunu ve gerçekleşen her şeyin mükemmel bir sebep olduğunu fark edeceksiniz.

ETİKETLER:
mawice
mawice
Türkiye'deki tüm blog sahiplerine - yazarlarına wordpress ve blogculuk hakkında yararlı olacağımı düşünerek, kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı hedefleyerek mawice.com'u kurdum. Ve İşin Güzel Tarafı Sizlerde İçerik Paylaşabilirsiniz Web Sitemizde ..Sizlerinde desteğiyle kısa zamanda büyüyecegimize inannıyorum. Tşkler..
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.