ALTIN 468,33
DOLAR 7,4785
EURO 8,8504
BIST 1,1829
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28°C
Az Bulutlu

Kalsit Taşı

Kalsit Taşı

Kalsit taşı kristalleri yeryüzünde bulunabilen en bol miktarda kristal çeşididir. Dünyanın her yerinde bulunabilirler ve sıklıkla diğer taşlarla da karıştırılırlar. Kalsit taşı ayrıca Calcspar, Clear Calcite, İzlanda Kristal, İzlanda Spar ve Optik Kalsit olarak bilinir.

Kalsit taşları genellikle yumuşak ve parlaktır. Bunlar opak veya saydam olabilir ve genellikle karışık renklerde bir bant içerir. Renksiz olabilirler ve ayrıca siyah, mavi, kahverengi, turuncu, yeşil, pembe, kırmızı, sarı ve gri renklerde de olabilirler.

Kalsit kelimesi Latince ‘calx’ kelimesinden ve Yunanca ‘chalix’ kelimesinden oluşur ve kireç anlamına gelir. Meksika’da bulunabilecek büyük Kalsit yatakları vardır. Ancak ABD, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Romanya, İzlanda, Belçika ve Büyük Britanya’da Kalsit Kristalleri bulunmaktadır.

Kalsit taşı temizliği sembolize eder. Bu hayatınızda büyük bir değişiklik ararken ya da yeni bir başlangıç ​​yapmanız gerektiğinde sizinle birlikte olmak için mükemmel bir kristaldir.

Kalsit taşı vücudunuzdaki enerji akışını artıracak ve zihinsel genişlemenizde size yardımcı olacaktır. Bakış açınızda bir değişim olacak ve yapmak istediğiniz her şeyi yapacak olan yenilenmiş bir bağlılık duygusu olacaktır.

Kalsit taşı öğrenme yeteneklerinizi geliştirebilir. Yeni bir beceri ya da dil öğrenirken ya da önemli bir sınava hazırlanırken sahip olmak için harika bir kristal. Çünkü aklınız herşeyi emecek bir sünger gibi olacaktır. Kalsit taşı ayrıca oldukça koruyucu bir kristaldir. Sizi negatif enerjilere veya istenmeyen fiziksel ve psişik saldırılara karşı koruyabilir.

Kişisel aurik alanınızda biriken tüm negatif enerjileri ortadan kaldıracak ve onları olumlu olanlarla değiştirecektir. Bu kristal her zaman iyi ve canlandırıcı titreşimlerle çevrelenmiş olmanızı sağlayacaktır!

Kalsit taşları sizi topraklayabilir, merkezleyebilir ve size iç huzur getirebilir. Gitmeniz gereken yerden emin değilseniz, bu kristal yaşam amacınızı keşfetmek için yeteneklerinizi kullanmanıza yardımcı olabilir.

Sezginizi, bilgeliğinizi ve maneviyatınızı güçlendirebilir. Kalsit taşı vücudunuzdaki tıkanıklıkları ve negatif enerjileri temizleyebilir. Durgun enerjiyi uyarıcı enerjiye dönüştürecek ve tüm fiziksel ve zihinsel işlevlerinizi artıracaktır. Yeni kavramları öğrenmenize ve elde edeceğiniz her şeyi başarmanıza yardımcı olacaktır. Kalsit taşı tembelliğinizle mücadele etmenize yardımcı olacaktır. Erteleme, verimsiz olma ve yavaş olma arzusunu ortadan kaldıracaktır. Kalsit taşı daha fazlasını başarmak için sizi güçlü enerjilerle aşılayabilir.

Bütün kalbi bir şekilde nasıl sevilebileceğinizi size gösterebilirler ve sizi yolunuza çıkacak zorluklarla yüzleşmeye hazırlarlar. Lapis Lazuli taşına benzer şekilde, Kalsit taşı gerçek aşkı bulmanıza yardımcı olabilir.

Hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilirler. Mutlu bir ev ortamına sahip olmanızı ve finansal olarak güvenli bir gelecek inşa etmenizi sağlayabilirler.

Kalsit taşı kötü alışkanlıklardan, örüntülerden ve davranışlardan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Eleştirileri kabul etmenizi ve öfke ile daha iyi başa çıkmanızı sağlayabilirler. Kalsit taşı enerjiyi artırır ve çoğaltır. Bu iyileşmenin yanı sıra diğer şifa türleri için mükemmel bir taş haline getirir. Yükseldiği enerjilerden biri, öğrenme yetenekleridir ve bu nedenle öğrenciler için harika bir taştır.

Kalsit taşı sırt ağrılarını hafifletmek için iyi olduğu söylenir. Çoğu durumun genel iyileşmesinde ve tedavisinde etkili olan bir kristaldir. Fiziksel gücünüzü artırabilir ve hastalandığınızda hızlı bir iyileşme elde etmenize yardımcı olabilirler.

Ayrıca bir detokslayıcı ve antiseptik ajan olarak hareket edebilirler. Kalsit taşları böbrekleriniz, bağırsaklarınız ve mesaneniz gibi eleme organlarınızı temizler. Kalsit taşı Kalsiyum emiliminde yardımcı olacak ve kırık kemiklerde meydana gelebilecek herhangi bir kireçlenmeyi çözecektir.

Kalsit taşı iskelet sistemini güçlendirmede yardımcı olacaktır. Ayrıca cilt koşullarıyla ilişkili ağrıları ve rahatsızlıkları da azaltacaktır. Vücudunuzun kan pıhtılaşma yeteneklerine yardımcı olabilir ve dokularınızın iyileşmesini hızlandırabilirler. Su ile birleştiğinde, cilt ülserleri ve siğillerin tedavisinde yardımcı olabilirler. Kalsit taşları kan basıncını düşürmede etkilidir. Kalsit taşı refahı ve bolluğu artırabilir. Bunu hayatınızdaki refah akışını engelleyen eski inanç ve kalıpları kaldırarak başarabilir.

Kalsit taşı para kazanma, yeni gelir kaynakları yaratma ve kapınıza iyi bir servet çekme konusunda durumunuzu anlamanızı ve aklınızı genişletmenizi teşvik edecektir. Özellikle işiniz doğal yeteneklerinizi kullanan bir şirket ise, iş sahiplerine iyi şanslar getirecektir.

Kalsit taşı yaşamınızdaki uzlaşma enerjilerini getirebilir. Bir hafta veya bir on yıl boyunca birisiyle birlikte olsanız da, bu kristaller sorunlu ilişkileri onarmanıza veya kayalarda bulunan ilişkileri kurtarmanıza yardımcı olabilir. Pozitif ve sevgi dolu enerjilerle kuşatılacağınız için tartışmaları veya küçük kavgaları azaltabilirler. Kalsit taşları siz ve sevdikleriniz arasında daha uyumlu bir varlığı teşvik edecektir.

Açıkça ve etkin bir şekilde iletişim kurmanıza yardımcı olacaklar. Böylece kimsenin yanlış anlaşılmadığını, takdir edilmediğini veya dışarıda bırakılmayacağını düşünün. İlişkilerinizde sağlıklı dengeyi korumanıza yardımcı olurlar.

Kalsit taşı korkularınızı giderecek ve ilişkinizdeki stresi azaltacaktır. Güvensizliğe, kıskançlığa veya kızgınlığa neden olan her şey kalpten çıkarılacak ve sevgi ve bağlılık duyguları ile güvence altına alınacaktır.

Kalsit taşı yoğun duyguları sakinleştirecek ve duygularınız üzerinde daha iyi bir şekilde hareket etmenizi teşvik edecektir. En kötü kavgalarınızda bile, olgunluğunuzu nasıl koruyabileceğinizi gösterecektir.

Bu kristal umut ve pozitifliğin enerjilerini taşır. Ne olursa olsun ihtiyacınız olan her şeyde size yardımcı olacaktır. Yeni bir başlangıç ​​oluşturmanıza yardımcı olacak. Baştan başlamak için sana güç verecek.

Hayatınızdaki negatif enerjileri ve sevdiklerinizle olan ilişkinizi etkileyen toksik şeyleri yok edecektir. Kendinizi zayıf, alçakgönüllü veya utanç verici hissettiren tüm istenmeyen duygulardan kurtulacaktır.

Kalsit taşı duygusal iyileşmede özellikle etkilidir. Duygusal stresinizi ortadan kaldırır ve yerine huzur ve dinginlik getirir. Kendinize ve eşinize olan güveninizi artıracak stabilize edici bir kristal. Kıskançlıklara ve yanlış anlamaya neden olan her şeyden kurtulacaktır. Gerilemelerin üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır. Yeni durumlara ve nihayetinde yeni ilişkilere uyum sağlayabilmeniz için düşünce tarzınızı ayarlamanıza yardımcı olacaktır.

Kalsit taşı duygusal zeka elde etmenize yardımcı olacaktır. Bir durumu analiz etmenize ve önemli şeyleri hatırlamanıza yardımcı olacaklar.

Size bir fikri harekete geçirme yeteneği verecekler. Size umut ve motivasyon verecekler. Ayrıca, siz ve eşiniz arasında, kendinizi huzursuz hissetmenize neden olan durgun enerjinin izlerini de kaldıracaktır.

Kalsit taşını bir odaya yerleştirerek, orada bulunan enerjileri çoğaltabilir ve temizleyebilirsiniz. Enerji seviyelerini artıracak ve olumsuzluğu giderecekler.

Kalsit taşını ayrıca Akuamarin, Mavi Hemimorfit, Akua Aura Kuvars, Mavi Dantel Akik, Mavi Celestite, Lapis Lazuli ve Sodalite ile eşleştirildiğinde de etkilidir.

Sakral çakranın rengi turuncu, bu yüzden bu çakranın açılması için turuncu ve sarı taşlar iyidir. Sakral çakrayı açan ve aktive eden kristaller arasında Turuncu ve Mercan Kalsit bulunur. Kalsit, çakrada bir tıkanıklığı temizlemeye yardımcı olabilecek temizleme özelliklerine sahiptir. Ayrıca, çoğaltıcı niteliklerinden dolayı mesafe iyileşmesinde de sıklıkla kullanılır.

Sakral çakra cinsellik, tutku, yaratma, güvenlik açığı ve diğer insanlarla ve dünyayla ilişkilerin merkezidir. Bu yüzden ortak olarak çakra olarak anılır. Bu çakraya bağlı güçlü yanlar, korkular ve duygular davranışınızı etkiler. Sakral çakranız dengelendiğinde, bir iş, sanat, tutku ve sevgi yaratmak için enerjiniz olur. Sakral çakra dengede değilse, vücudunuzun her yerinde enerji akışı eksikliği yaşayacaksınız.

Sakral çakranın enerji akışı bozulduğunda motivasyon veya enerji eksikliğine neden olur. Hayatınızda mutlu anlar yaşayamayacağınız için kendinizi son derece durgun ve hatta umutsuz hissedebilirsiniz.

Sakral çakranız çok aktif hale gelirse, her zaman hüsrana uğruyor olabilirsiniz ve küçük şeylerde bile sizi çok duygusal hissettirebilirsiniz. Kişisel gücünüz yokmuş gibi hissedebilirsiniz. Çoğu zaman, duyguları ifade edemeyecek, anlamlı bir iş yaratamayacak veya hayattaki basit sevinçleri bulamayacaksınız.

Kalsit taşı bu çakra için güçlü ve enerji verici bir taştır. Duyguları dengeler ve korkuları giderir. Sorunlarınızı çözer ve potansiyelinizi en üst düzeye çıkarır. Enerjinizi hareket ettirir ve eski açmazları yeni şekillerde görmeye teşvik eder, böylece çözüm gözünüzün önünde olur. Kalsit taşı cinselliğiniz, yaratıcılığınız ve duygusal yaralarla ilgili duygusal sorunları iyileştirmek için kullanılabilir.

Çocukluktan utanç verici deneyimlerden ve hatta cinsel istismar gibi derin sorunlardan kurtulmak için çalışan bir müttefik olabilir. Oyun oynamayı canlandırır ve güveni teşvik eder. İlham almak için bir katalizör olabilir ve hatta bir tür afrodizyak gibi davranabilir! Kalsit taşı farklı insanlara ihtiyaç ve isteklerine bağlı olarak farklı şekillerde etkileyecektir. Kalsit fiziksel bedeninizle güçlü bir şekilde ilişkilidir ve canlılığı artırabilir.

Sakral çakra ile ilişkisinden ve sağladığı birçok fiziki faydadan, Kalsitin cinsel enerjiyi ve oyunculuğu arttırdığı söylenir. Bu taş, hem fiziksel hem de duygusal toksinlerin giderilmesinde ve proseste pozitif enerji için yer açılmasında büyük rol oynuyor. Sakral çakranın sorunlarını ele alacak bir çakra taşı arıyorsanız, Kalsit  taşıdenemek için harika bir taştır.

Kalsit taşı hayatınızda mevcut olan iyi titreşimlerin miktarını artıracaktır. Kontrolü nasıl alabileceğinizi veya bırakabileceğinizi gösterecektir.

ETİKETLER:
mawice
mawice
Türkiye'deki tüm blog sahiplerine - yazarlarına wordpress ve blogculuk hakkında yararlı olacağımı düşünerek, kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı hedefleyerek mawice.com'u kurdum. Ve İşin Güzel Tarafı Sizlerde İçerik Paylaşabilirsiniz Web Sitemizde ..Sizlerinde desteğiyle kısa zamanda büyüyecegimize inannıyorum. Tşkler..
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.