ALTIN 462,10
DOLAR 7,4238
EURO 8,7844
BIST 1,1820
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Az Bulutlu

Selestit Taşı

Selestit Taşı

Selestit taşı aynı zamanda Selestin taşı olarak da bilinir stronsiyum içeren hassas bir mavi mineraldir. Rengi gökyüzünün soluk mavisi şeklinde olup isminin nereden geldiğini gösterir – “göksel” kelimesiyle aynı kökten gelir. Bu nedenle cennet, melekler ve ilahiyatla güçlü bir tarihsel ilişkiye sahiptir.

Selestit taşı beyaz, sarı ve hatta kırmızı renklerde de görünebilir ancak mavi renkte selestit taşı bu renklerin en spiritüel olanıdır ve kesinlikle peşinden koşmanız gerekendir.

Selestit taşı (Selestin) dünyanın her yerinde bulunur ancak Libya, Mısır, Peru, İngiltere ve Polonya’da büyük tortular halinde vardır. Genellikle kuvarslar içinde, bazen açık kuvars ve hatta ametistin yanında bulunur.

Selestit taşı “melekler taşı” olarak da bilinir.  Soluk mavi rengi o kadar belirgin ki eski kültürlerde Dünya’ya düşen gökyüzünün parçaları olduğu söylenirdi.

Günümüzde sık sık melek büyüsünde kullanılmakta, koruyucu meleğinizi çağıran taş olduğu söylenmektedir. Yatıştırıcı ve canlandırıcı bir enerjiye sahiptir ve size sevgi dolu bir bekçi tarafından izlendiğinizi hissettirir.

Selestit taşı (Selestin taşı) kullanmak yaşamınızdaki uyumu, mutluluğu ve ilahi bilgeliği geliştirebilecek ilahi varlıklar ile iletişim kurmanıza yardımcı olabilir.  Kutsal manevi dünyanın son derece yüksek düzeydeki güçlerine dokunmakla ilgileniyorsanız, selestit taşı kullanılması gereken mineraldir. Bu taşın fiziksel dünyanın aşk veya para gibi yönleri üzerinde doğrudan bir etkisi olmadığı için, bu alanlarda uzun vadeli faydalar sağlayamayacağı anlamına gelmez!

Selestit taşı farkındalık yoluyla elde edebileceğiniz gelişmiş ruhsal farkındalığını zamanla, özgüvenin artmasına ve genel olarak daha olumlu bir tutuma neden olabilir. Kendinize güvendiğinizde ve çevrenizdeki insanlara karşı iyi ve cömert bir tavrınız olduğunda, yaşamınızı iyileştirmek için fırsatlar bulmanız çok daha olasıdır. İnsanlar sizinle pozitif çağrışımlar geliştirecek ve size yardım etmek isteyeceklerdir ve gurur ve kıskançlıktan kurtulmak için yardım almak için kendinizi daha istekli bulacaksınız.

Selestit minerali psişik şifa için harika bir kristaldir. İstenmeyen olumsuz duygulardan rahatsızlık duyuyorsanız o zaman onları nasıl bırakacağınızı öğrenmek için mükemmel bir taştır. Selestit taşı (Selestin Taşı) bu hisleri bırakma sürecini kabul etmeyi öğrenmenize yardımcı olacaktır.

Melekler ve ilahi enerjilerin güçlerinin kontrolünü ele almak, taş kullanarak yapabileceğiniz en yüksek sihir türlerinden biridir. Bu enerjiler sizi mümkün olabileceğinden daha büyük bir sağlık ve kendinizi gerçekleştirme durumuna getirecektir.

Kısacası bu taş, kullanabileceğiniz psişik güç ve şifa için en iyi taşlardan biridir.

Selestit taşı kozmik bir öğretmendir ve size kendiniz ve birçok insanın sürekli olarak bilgisiz kaldığı evren hakkında dersler verebilir veya öğrenmeniz için size zemin hazırlar.

Selestit taşına ait yüksek kozmik titreşimler sizi varlığını bilmediğiniz varlıkların varlığına uyandırır. Onu hayatınıza entegre ederken etrafınızdaki enerji seviyelerini giderek daha bilinçli hale getireceksiniz.

Bu yükseltilmiş sezgi sizi evrenin gücüne uyandırmaya yardımcı olacağından ruhsal gelişiminiz için harikadır. Düzenli olarak meditasyon veya dua eden bir kişiyseniz Selestit taşının gücü meditasyonlarınızdan daha fazla yararlanmanıza yardımcı olacaktır. Ruhsal olarak daha gelişmiş bir birey olacak ve ruhsal öğrenmelerinizi başkalarıyla paylaşma konusunda daha iyi bir yeteneğe sahip olacaksınız.

Buna ek olarak dünyaya karşı sakin bir tavır takınmak için selestit taşının gücü, modern bir günde insanlar için şaşırtıcı derecede yararlı olanıdır.

Stres ve gerginliği giderir ve evrenin akıntılarına karşı sürekli savaşmak yerine, çok derin ve gerçek bir seviyede “akışla devam etmeyi” öğrenmenize yardımcı olur. Bir dereceye kadar güçsüzlüğü kabul etmeyi öğrendikten sonra, gerçek gücü bulmaya başlayabilirsiniz.

Bunu bir kez öğrendikten sonra başarı sizin için kaçınılmaz olacaktır. Hedefleriniz için fırsatlar bulacaksınız ve aslında bunlardan yararlanabileceksiniz

Selestit taşı en iyi namaz, meditasyon ya da farkındalık için bir odak noktası olarak kullanılır. Bu şekilde evinizde görünür bir yerde duran bir parça, onu birleştirmenin en iyi ve en uygun yoludur.

Selestit taşı günlük yaşamınızda “sizinle birlikte olmak” için bu maneviyattan bazılarına ihtiyaç duyduğunuzu düşünüyorsanız harika taşlardan biridir.  Oldukça kırılgan bir kristal olduğu için, çok fazla aşınmaya ve yıpranmaya yol açmayacak şekilde kullanılması uygundur. Kolyeler ve broşlar idealdir.

Selestit taşı üçüncü göz çakrasını harekete geçir ve bu yüzden bu çakranın kullanımıyla psişik bir vizyon geliştirmek için kullanmayı düşünüyorsanız, onu alnınızın merkezine (üçüncü göz çakrasına) mümkün olduğunca yakın olarak koyun.

Güneş veya Ay’ı seçip seçmemeniz, hangi tür enerjiden yararlanmak istediğinize bağlı olabilir.

Selestit taşı en iyi ametist taşı ve kristal kuvars ile algıyı ve entelektüel zekayı geliştiren taşlarla birleştirilir.

Genel olarak taç çakra ile ilişkili herhangi bir taş selestit taşı ile iyi bir tamamlayıcıdır. Bu taşlar, ruhsal odağınızı geliştirecek ve size selestit taşının gücü tarafından gösterilen şeyleri entelektüel olarak anlama yeteneğini verecektir.

Kan taşı selestit taşının gücünü tamamlamak için iki yönlü bir yaklaşıma sahiptir. Gelişmiş sezginiz ve daha yüksek güçlere olan bağlantı tarafından taranabilecek olumsuz duyguları veya deneyimleri sağlıklı bir şekilde ele almanızı sağlar.

Aynı zamanda sizin spiritüel ve psişik deneyimlerinizden öğrendikleriniz üzerine harekete geçmenize de yardımcı olacaklardır.

Selestit taşı diğer çakra taşları ile birlikte de kullanılabilir.  Gereksinimlerinize bağlı olarak birkaç farklı çakraların gücünü açmak için kullanılabilir. Genellikle üçüncü göz çakralarının hayal gücü ve psişik güçleri ile ilişkilendirilirken rengi de onu boğaz çakranın iletişimine bağlar ve taç çakranın ruhsal uyanışı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir.

Bir kristal temizliği sadece kristalin fiziksel estetiğini artırdığı için değil, aynı zamanda kristalinizin enerjilerini de temizlediği için önemlidir. Kristal temizliği yapmak oldukça kolaydır ve ihtiyacınız olan her şey evde mevcuttur. Selestit kristaliniz de doğal ışıkta temizlenebilir. Güneşin veya ayın altında dışarıda bırakabilirsiniz.

Özellikle fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal şifa için kullanmayı planlıyorsanız Selestit taşınızı hemen temizleyin.

Doğal taşların temizliği fiziksel bir süreçten ziyade ruhsal bir süreçtir. Bunu yapmak kötü titreşimleri geri dönüştürmemenizi sağlayacaktır. Taşlarınızı temizlemek onu nötr durumuna geri getirecektir ve böylece toplanan kötü enerjiler size aktarılmayacaktır. Bu süreç aynı zamanda kristallerinize yeni enerjiler verir ve en üst düzeyde çalıştıklarını garanti eder.

Selestit taşı son derece güçlü bir taştır ve ruhsal ve ruhsal algılarınızı ve deneyimlerinizi geliştirmekle ilgileniyorsanız kesinlikle hayatınıza girmesi gereken bir kristaldir. Eğer ruhsal uyanış sizin için önemli olan bir şeyse bunu hayatınıza entegre etmek onu geliştirmek için son derece güçlü bir taştır.

Dünyaya iyimser ve açık bir yaklaşım sergilemenizi teşvik ederek hayatınızın geri kalanında bir etki yaratacak olan psişik ve ruhsal sağlığın iyileştirilmesine yol açar.  0     0   

<

ETİKETLER:
mawice
mawice
Türkiye'deki tüm blog sahiplerine - yazarlarına wordpress ve blogculuk hakkında yararlı olacağımı düşünerek, kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı hedefleyerek mawice.com'u kurdum. Ve İşin Güzel Tarafı Sizlerde İçerik Paylaşabilirsiniz Web Sitemizde ..Sizlerinde desteğiyle kısa zamanda büyüyecegimize inannıyorum. Tşkler..
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.