ALTIN 462,37
DOLAR 7,4343
EURO 8,8127
BIST 1,1841
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28°C
Gök Gürültülü

Şifalı Taşların İnsanlar Üzerinde Etkileri Gerçek mi? Gerçek Şifalı Taşlar Nasıl Anlaşılır?

Şifalı Taşların İnsanlar Üzerinde Etkileri Gerçek mi? Gerçek Şifalı Taşlar Nasıl Anlaşılır?

Değerli taşlar Aztekler’den, Eski Mısır’a, İslam coğrafyasından Çin’e ve Eski Yunan’a renkleri, ışıltıları ve sağaltıcı etkileriyle asırlardan beri ilgi odağı olmuş ve olmaya da devam ediyor. Kristalize yapıları sebebiyle “kristal” diye adlandırılan yarı değerli ve değerli taşlar sadece aksesuar değil şifa kaynağı olarak da görülmüş öteden beri. Dünyaya ve insanoğluna yaşam enerjisini veren kozmik enerjiyi kristalize yapıları nedeniyle en iyi kristaller tutuyor, dönüştürüyor ve yayıyor. Kristalin yani doğal taşın oluşum süresini ortalama 30 milyon yıl olarak düşünürsek, doğal taşa enerji küpü diyebiliriz. Doğal olarak kozmik enerjiyle bağlantısı çok güçlü. “Kristalin”in enerjisi, doğadaki tek düzenli atomik yapıdır. Su ihtiva ettiği için müthiş bir hafızaya, kozmik enerji depoladığı için de evrensel bilgiye sahip.

sifalı-taslar-faydalari

Taşların olumlu etkileri sihirli güçlerden değil kristal yapılarından kaynaklanır. Doğal taşların kristal yapısı enerji üzerinde pozitif ve negatif yönlerde başkalaşmalara neden olur, yani enerjiyi dönüştürür, hızlandırır, yavaşlatır. Taşlardaki bu enerjinin sebebi; milyonlarca yıl yer altında, dünyanın enerji merkezine yakında bulunmaları ve yeryüzüne çıkarken pozitif enerji yüklenmeleri şeklinde açıklanıyor. Yeryüzüne çıktıklarında bir enerji yumağı halinde olan bu taşlar ve kristaller, depoladıkları enerjilerinden insanlara cömertçe dağıtıyorlar. Hatta bu taşların iyileştirme süreci sonunda kömür haline döndükleri de biliniyor. Sizden negatif enerji alıp pozitif enerji verirken fiziksel yapılarında bazı değişiklikler oluşuyor ve sonuçta sizi iyileştiren bu taşlar kendilerini yok ediyorlar.

Taşların Birinci etkisi enerji boyutundadır. Taşla insan enerjisi etkileşime girerek vücuttaki enerji blokajlarını giderir. İkinci etkisi ise taşların ihtiva etmiş olduğu minerallerin cilt yoluyla emilimi yoluyla ilaç haline getirilerek kullanılması şeklindedir.

sifalı-taslar-cesitleri

Tüm değerli taşların kökeni, yeryüzü çekirdeğinin sürekli hareket halindeki ve daima dış yüzeye ulaşmaya çalışan erimiş magmasına dayanır. Bu kızgın kütlenin yalnızca küçük bir kısmı volkanik faaliyet ve lav akışı meydana getirir ve magma, çoğunlukla gezegenin alt tabakasındaki yeraltı çatlaklarına akar. Bu erimiş kaya ve mineraller kütlesine, kaynayan sular, buhar ve gazlar da eşlik eder. Bunlar soğurken bu yarıklarda biriken birçok mineralle birleşerek, kristalleri ve değerli taşları oluştururlar. Oluşum ve gelişimlerini milyonlarca yılda tamamlayan bu değerli taşlar, sürekli olarak içlerine, güçlü elektromanyetik enerji de depolarlar. İşte insanları şifalandıran şey, taşların içindeki mineral yapılarıyla birleşmiş olan bu elektromanyetik güçtür.

Dünyadaki saptanan 250 değerli taştan 36’sı Anadolu topraklarında bulunuyor. Türkiye, kuvars ailesi taşlar açısından da zengin bir ülke. Bu aileye mensup ametist ile enerjinizi dengeleyebilir, pembe kuvars ile radyoaktif ışınlardan korunabilirsiniz. Taşlardan istifade etmenin iki yolu var. Ya takı, kolye ya da anahtarlık yapıp yanımızda taşımak veya yaşadığımız mekanlarda bulundurmak. Şifa için alınan taşların ilgili olduğu çakralarda kullanılması gerekir. Kuars kristallerinin taşlar arasında özel bir yeri olup, insan hayatı üzerinde büyük etkileri vardır. En basit anlatımla enerji yönlendiricidir. Enerji tanzimi, tansiyon tanzimi, radyasyondan korunma, çakra açılmasında, şifacılıkta vb. kullanılır. Yatak odasında uykusuzluğu gideren dişi kuvarsı ve güzel rüyalar görmemizi sağlayan sarı topazı kullanın. Yatak odasında erkek kuvars kullanılmaz çünkü bu taş Ay’ın enerjisi tarafından uyarıldığı zaman çok güçlü enerji yayar ve uykusuzluğa neden olabilir. Mide rahatsızlıklarına iyi gelen sitrin taşını mutfakta; göz hastalıklarına iyigelen ametisti bilgisayar odasında; kalp çarpıntılarını düzenleyen olivin taşını dinlenme odasında, lapis taşını solunum yolları hastalıklarında etkin olmasının yanı sıra negatif enerjiden koruma özelliğinden dolayı yatak odanızda kullanabilirsiniz.

Doğal Taşlar Nasıl Temizlenir?

Doğal taşlar yeryüzünde birçok değişik enerjiyi alır ve yayarlar. İnsanların bulunduğu ortamlarda bulundurulduğunda daha çok negatif enerjiyi çekerler. Belli süre sonra bu enerjiler birikince doğal taş bu negatif enerjiyi size veya bulunduğu ortama yaymaya başlar. Bu durumda bilmeden doğal taşlardan hayati zararlar görebiliriz. Bu sebeple doğal taşların temizliği çok önemlidir. Taşlarda tıpkı insanlar gibi su veya toprak ile temizlenir (enerjisel olarak), ekstradan herhangi bir karışım kullanmak taşın yapısını bozar. Örneğin; yoğunluk bir şekilde mor ötesi ve negatif enerjiyi emip koruma sağlayan Ametist taşının belirli aralıklarla nötrlenmesi gerekir, eğer bu nötrleme yapılmazsa topladığı mor ötesi ve negatif enerjiyi yeniden size aktarmaya başlar. Her taşın kendince bir topraklama yöntemi vardır, bu taşlar kullandıkça temizlenmelidir. Taşlar kullanılmaya başlanmadan önce mutlaka bir gece toprağa gömülerek negatif enerjilerden temizlenmelidir. Yarı değerli taşlara uygulanan temizleme işlemi, istenmeyen enerjileri uzaklaştırarak onları orijinal saflığına ulaştırır. Bu sebeple, şifa amaçlı olarak kullanılan taşlara her seans sonrasında temizleme işlemi uygulanmalıdır. Eğer taşlar temizlenmezse daha az etkili olacaklar ve dengesizlik ya da enerji statiklerini uygulama sırasında geçireceklerdir. Genellikle tercih edilen temizleme yöntemi, taşı toprağa gömüp bir gece ay ışığında ve bir gün güneş ışığında bırakarak hem topraklanmasını hem de ayın ve güneşin enerjisi ile temizlenip şarj olmasını sağlamaktır. Şifalı taş uzmanlarının belirttiğine göre; kristallere dokunan her kişi, bu taşların üzerinde kendi duygularından izler bırakır. Bu da taşların üzerindeki titreşimleri etkileyebiliyor. Taşları yeniden kimse dokunmadan önceki haline getirmek için birkaç gün boyunca doğal deniz tuzu katılmış suyun içinde bekletmek, sonra da temiz suyla durulamak gerekir. Kesinlikle tuzlu su kullanmayın çünkü bu yumuşak kristallere zarar verir. Her gün kullanılan taşlar için bu işlemin haftada bir, bir gün boyunca yapılması yeterli. Bir taştan etki sağlamak için ağırlığının en az 3 kırat yani 600 mg olması gerekir.

sifalı-taslar

Doğal Taşların Gerçek Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Bunun en basit yolu, taşın üzerine bir saç telini sarın ve yakın. Saç yanmıyorsa gerçek taştır.  Gerçek taşa saçı dolayıp yaktığınızda tel yanmaz. Bu test, o taşın gerçek olup olmadığını size gösterir.

Taşların Şifa Gücü

Dr. J. M. Shah B.Pharm., Ph.D., D.Sc. Dr. J. M. Shah, hastalıkları Kirlian Tekniği ve Mineral Terapi ile tedavi ettiğini söylüyor. Doktor´a göre, bu yöntemle kalp hastalıkları dışındaki hastalıkları ilaç kullanmadan ve cerrahi müdahaleye gerek olmadan önleyebileceği iddiasında. Shah´ın yöntemi özellikle diabet ve solunum sorunlarında iyi sonuçlar vermiş. Kirlian Fotoğraf Tekniği 1939 yılında keşfedilmişti. Bir fotoğraf cihazı aracıyla, aura-enerji beden görüntülenmişti. Aura fotoğrafı on el parmağı, iki avuç ve iki ayak üzerinde uygulandığında olası hastalıklar tesbir edilebiliyor, temel mantık ise hastalıkların enerji bedene 6-8 ay öncesinde giriyor olması. Parmaklardaki enerji halkaları sağlıklı insanlarda, bütün bir daire şeklinde. Kırık ve eksik enerji halkaları başlamakta olan sağlık proplemlerini gösteriyor. Avuç ve ayaklardaki kara noktalar ise, hastalıkların enerji akışını engellediğinin ve düzeyini düşürdüğünün kanıtı. Teşhislerde, Reflexology yani ayaklarla ilgili özel kartlar kullanılıyor. Dr. Shah´a göre yeni buluşlar önemli ve yararlı olabilirler. Tıbbi Astroloji, Auro Fotoğrafçılığı ve sarkaç araştırmaları erken teşhiste temel öğeler olarak kullanılıyor. Ayurveda alanında bir bilim dalı olarak tanımlanan Tıbbi Astroloji´de, kişinin horoskobundaki (doğum haritası), 6., 8. ve 12. Evler´in gelecekteki muhtemel sağlık sorunlarını gösterdiğini kabul ediliyor. Özellikle de Satürn´ün Güneş üzerindeki etkileri önemli kalp sorunlarını gösteriyor. Auro Fotoğrafi´nin temeli tüm yaşayan organizmaların iki bedeni olduğudur. Birisi görülebilen fiziksel beden, ötekisi ise görülemeyen enerji bedendir. Enerji beden bizim auramızdır.

Aura fotoğrafları enerji düzeyinin bozulduğunu ya da değişmeye başladığını gösterebilirler. Ama düzenlemeyi başaramazlar yani sadece uyarırlar. Mineral Şifa inancına göre ise, bunu taşlar başarmaktadırlar. Bunun için temelde 9 taş kullanılıyor ve renklerle eşleştiriliyor:

Çivit Mavi = Elmas
Mor = Kara safir
Yeşil = Zümrüt
Sarı = safir
Portakal = İnci
Sarı = Mercan
Kırmızı = Yakut
İnfra kırmızı = Kedi Gözü
Mor ötesi = Gomede

Bu renklerle, taşların arasındaki vibrasyonların dengesi enerji bedenin sağlığını gösterir. Denge bozulduğunda, hastalık başlar. Bozuk vibrasyonlar, taşların yardımıyla dengelenebilir ve yeniden sağlık kazanılabilir. Işık vibrasyonları, yıldızlardan ve gezegenlerden gelirler, bizler vibrasyonları farklı düzeylerde alır ve bireysel olarak ruhlarımızda bulunan eş enerji merkezleriyle bütünleştiririz. Her insanın ruhu, ışığın yedi rengiyle beslenir ve fizik biliminde her rengin farklı dalga boyları vardır. Yani; Renk Dalga boyu Frekans (Angstrom/saniye) (Vibrasyon/saniye) — Mor 4000 750 trilyon Çivit 4000 700 ” Mavi 4600 650 ” Mavi/yeşil 5000 600 ” Yeşil 5400 550 ” Sarı 5800 500 ” Portakal 6200 450 ” Koyu kırmızı 7000 430 ” Hindu Vedik kitaplarda taşların şifa amacıyla kullanıldıkları yazmaktadır. Örneğin yakut ve mercan sıcak taşlardırlar, zayıf kalplere enerji verirler. Hasta, belli enerji merkezlerinin takviye edilmesiyle güçlenebilir ve oradaki aura düşüklüğü düzeltilebilir.

Ametist: Yarı şeffaf, mor/levanta renklerinde. Fiziksel, imajinatif ve düşünsel dengeleyici. Uykuda veya uyanıldığında takılırsa, öfkeyi, sabırsızlığı ve kabusları engeller. Başağrıları, gözler, saç dökülmesi, kilo kaybı, kan şekeri dengesi üzerinde etkilidir. Hıçkırığın, alkolün, aşırı yemeğin zararlarını azaltır. İyi bir panzehirdir (özellikle alkole karşı). Ev hayvanlarının suyunun içine konulursa pireleri kaçırır. H-CTR

Bakır: Mükemmel enerji yöneticisi. Düşünce gücünü ve sağlığı güçlendirir, taşıyanın enerji alanına katkıda bulunur. Cilde temas ettirildiğinde, yatıştırıcıdır. Artrit, romatizma gibi yoğun enerji düğümlerini çözer. Bağırsaklara ve mideye yararlıdır. Sıcak duygular verir, öfkeyi, alınganlığı azaltır. Güneş ve Ay enerjilerini dengeler. H-CTR-T

Agate: Kalkedon. Kırmızı, portakal, sarı, kahverengi tonlarında. Som. Öğütülebilir. Mide, bağırsak, karaciğer, dalak, böbrekler ve radyasyon hastalıklarında etkili. Kalp üzerine takıldığında kan şekeri, iştahsızlık ve lenfler üzerinde etkin. Duyguları dengeleyici, sinir dengeleyici, yaralanma ve yanma olaylarında sonra çabuk iyileştirici, beyin enerjisini dengeliyici. Mavi desenlisi, sabrı ve barış duygularını arttırır, sakinleştirir. H-CTR.

Mercan: Kalsiyum ve kalsit. Kırmızı ve portakal rengi. Şakraları ve enerji akışını uyarır, döllenmeyi kolaylaştırır. Duygusal enerjiyi güçlendirir, kaslar, kan, kalp, yenilenme sistemi, tiroid, genel metabolizma, omurga, kemikler ve doku yenilenmesi mercanın olumlu etkilerini alırlar. Yüksek tansiyonda kullanılmamalıdır. Pembe mercan, kalp üzerinde dikkatle kullanılmalıdır. Beyaz mercan, uyarlılığı, dikkati arttırır, sinirleri yatıştırır, stresi azaltır, koku alma yetisini geliştirir. Siyah mercan enerji düzeyini arttırır. H-CTR-T

Amber : Açık sarı veya portakal. İlk Çağ´dan kalan taşlaşmış reçine oluşumu. Elektromanyetik. Solar Plexus şakrasını açar, ruhsal dengeyi, zihin açıklığını, güveni sağlar. Mide gerilimlerini, omurgayı, merkezi sinir sistemini, bellek kayıplarını, hücre yenilenmelerini düzenler. Sarı ve portakal renkli amberler, zihinsel ve duygusal uyumu sağlarlar. Amber özellikle, radyasyonun, x ışınlarının, güneşin, bilgisayarların, uçakların ve diğer aygıtların yaydığı enerjilerin zararlarını azaltır. Eski çağlarda kızılderililer ve Asyalılar tarafından kullanılırdı. Amber tesbihlerin gerilimleri giderdiği gözlemlenmiştir. H-T

Elmas: Karbon oluşumu. Düşünceleri ve davranışları özümler, geliştirir, taşıyanın gücünü arttırır. Refah duygusunu arttırırken cömertlik sağlar, aşkı ve şehveti tahrik eder, inançsızlığı engeller, mutluluk verir. Tüm enerji bloklarını kaldırır, güven verir, düşünceleri netleştirir. Eskiler, panzehir olarak kullanırlardı. H-CTR

Aquamarin: Beril türü. Açık parlak mavi, mavi-yeşil renklerde. Sakinleştirici, güçlendirici; zihin açıcı; yaratıcılığı, ilişkilerin kolaylaşmasını, güven duygusunun artmasını sağlar. Gırtlak, tiroid, dalak (CTR), bağışıklık sistemi, timus, lenfler üzerinde yararlı etkiler oluşturur. Korkuları, huzursuzlukları, panik atakları yatıştırır, azaltır. Allerjik solunum rahatsızlıklarını yumuşatır. Eski çağlarda su yolculuklarında koruyucu olarak kabul edilirdi. H-CTR

Zümrüt: Androjen. Kalbi güçlendirir, uyum, bolluk, barış, sabır, aşk, sadakat, dürüstlük getirdiğine inanılır. Depresyona, unutkanlığa iyi geldiğine inanılır. İlham verir, olumlu rüyalar gördürür. Solunumu, lenf sistemini, kanı, timusu, pankreası, kan şekerini, boşaltımı, görmeyi olumlu olarak etkiler. Genel şifa vericidir. Eskiler, kan zehirlenmesine iyi geldiğine inanırlardı. H-CTR-T (alüminyum katkısı varsa)

Azurite: Koyu mavi, mavi-mor. Alın ve boğaz üzerinde aktiftir ama aşırıya kaçılmadan. Ayrıca bilinçaltını sakinleştirdiği iddia edilmektedir. Fiziksel güç sağlar, yaratıcılığı, kararlılığı, anlayışı, gerçekleri görmeyi geliştirir. Hücrelerin normaldışı davranışlarını dengeler. Tiroid, sinüsler, cilt sağlığı, dalak, sinir sistemi üzerinde olumlu etkiler yaratır. H-CTR-T

Safir: Mavi, yeşil, pembe, mor renkleri vardır, yakutla ilişkilidir. Mavi safir, ilhamı, ruhsal gücü geliştirir, tiroide iyi gelir, epilepsiye karşı kullanılır, cildi . Koruyucu ve güçlendiricidir. Kötü olaylardan önce taşındığında, yararlı olduğuna inanılırdı. H-CTR-T.

Lal: Uygun kesilirse ve parlatılırsa şifa vericidir. Parlaklığı önemlidir. Kırmızısı farklıdır (CTRS). Isıtır, duygusal ve fiziksel enerjiyi dengeler. Artrit ve felç durumlarında yararlıdır, eski kültürlerde bu amaçla kullanılırdı. Kaslara, böbreklere, böbrek taşlarına, yararlıdır. Yaşam ve seks gücünü arttırır, hormonları dengeler, döl verir. Kararlılığı, güveni ve kıskançlığı arttırır, kekemeliği azaltır veya önler. Portakal renklisi ısıtıcı ve enerjiktir. Yeşili farklıdır. CTR. H-T

Yakut: Kırmızı. Krom içerir ve bu nedenle kan şekerini dengeler. Tükenen enerjiyi şarj eder ve soğuk bölgeyi ısıtır. Kalbe fiziksel ve duygusal güç verirken, aşkı, cesareti, güvenceyi, yaşam gücünü, liderlik güdüsünü ve başarıya inancı geliştirir. Tüm duyguları şiddetle etkiler ve arttırır. Kolestrole, kan zehirlenmelerine, alkol ve kafeinden gelen zararlara, seksüel bloklara olumlu etkiler verir. Kadınların regl dönemlerinde yararlıdır. H-CTR-T

Altın: Çok iyi uyarıcı. Güçlendirici ve manyetik alan katalizörü, özellikle kalp bölgesinde (solar plexus) etkin ve yararlı CTRS. Sinir sistemini, hazmı kolaylaştırır. Pozitif enerji verir ve güneş enerjisini özümletir. Kitlesel şifa verdiğine inanılır. Yanısıra hırsı da tahrik eder. Altın, bakır karışımı ısıyı, ruhsal yetileri körükler, diğer taşların etkilerini güçlendirir. Beyaz altın, Güneş ve Ay enerjisini bütünleştirir, güçlendirir. H-CTR

Yeşim: Bazen som, bazen şeffaf. Yeşil. Sağlık ve yaşam verici. Eski Çin´de cesaret, bilgelik, adalet verdiğine inanılırdı. Duygusal dengeyi, aşkı, sadakati, barışı, uyumu güçlendirir, utangaçlığı ve gururu kırar. Akciğerler, kalp, timus, bağışıklık sistemi, böbrekler, kan temizleme ve sinir sistemleri üzerinde olumlu etkiler verir. Etkileri kalıcı ve yumuşaktır. H-CTR.

Gümüş: Duygusal, ruhsal ve fiziksel uyum sağlayıcı ve temizleyici. Düşünceleri netleştirirken, dayanıklılığı arttırır. Ay enerjisi gibi teskin edici, serinleticidir, sinir sistemi streslerini giderir. Üst enerji merkezlerinde daha etkindir. Bir takı olarak taşınmasında büyük yarar vardır. H-CTR

Kırmızı Turmalin: Güç ve yaşam kaynağı. Kalp ve beden arasındaki uyumu, aşkı, cesareti dengeler, güçlendirir. Buna karşın kıskançlığı ve sabit fikirliliği de uyarır. Kırmızı Turmalin, yüksek dozda lityum içerdiğinden, dünyasal tüm enerjileri bilinç düzeyinde dengeler, denge bedenin elektrokimyasal düzeyinde sağlanır. Yüksek dozdaki ağrılara yararlı olur, radyasyona karşı etkin ve yararlıdır CTR.

Lapis Lazuli: Som, mavi renkli. Meditasyonda kullanılır, yol gösterici, ilham verici ve bilinç yükselticidir. Düşünceleri organize eder. Gırtlak ve tiroid açıcıdır. Rüya bilincini arttırır, huzursuzluğu, bellek kayıplarını, utangaçlığı ve anxietiyi azaltır. Beş duyuyu güçlendirir. DNA ve lenf sistemleri üzerinde etkilidir. Baş ağrılarına ve bazı sancılara yararlıdır. H-CTR.

Kantaşı: Koyu yeşil, kızıl damarlı. Elektromanyetik (yüksek demir içerdiği için). Antik Mısır´da sakinleştirici, yaşam verici olduğuna inanılırdı. Kramplara, anemiye, basura iyi geldiği kabul edilir. Hamileliği kolaylaştırır, kanı temizler, dolaşımı rahatlatır. Olumlu olarak ilik, timus ve akciğerler üzerinde etkilidir. H-CTR

Mermer: Dengeleyici ve bileyici. Duygusal şiddeti frenleyici. Yönetici değildir ama enerji akışını organize eder. Siyah mermer CTR duyguları keskinleştirir, yeşil mermer kalp şakrasını temizler, sarı mermer mantığı güçlendirir, mavi mermer CTR temizleyicidir. H-CTR.

Topaz: Altın veya pembe şampanya renkli kristal. Çok güçlü bir elektromanyetik alan oluşturarak göğüs bölgesini etkiler (solar plexus). Zihinsel açıklığı, yüksek konsantrasyonu, ist düzey bilinç oluşumlarını, güveni, karizmatik enerjiyi sağlar. Duygusal dalgalanmalara, bellek azalmalarına, yorgunluklara, korku ve endişelere, midevi gerilimlere ve sinir sistemindeki çöküntülere yardımcı olur. Karaciğeri ve pankreası temizler, kan şekerini düzenler, dokuları destekler, fizik bedenle , astral beden arasındaki uyumu sağlar. Yaydığı enerji, sıcak ve güneş ışığı gibidir. Pembe topaz, ruhsal yetenekleri geliştirir, yaratıcılık verir ve amaca yönelmeye destek olur. H-CTR

Opal: Bir silikat türü. Su içerir ve duygularla ilişkilidir. Duyusal yansımaları, içe dönük duyguları, aşkı ve kıskançlığı açığa çıkarır. Opal, genel engelleyici değildir, belli noktalarda etkindir. Rüyalar ve imajinasyon üzerinde etkilidir. Duyguların ve düşüncelerin dengesini ve de kolay özümlenmesini sağlar. Güneş enerjisini soğutur, uzaklıştırır. Tuz ve asitli yiyeceklerin zararlarını azaltır. CTRS.

Garnet: Bir doğal silikat oluşumudur. Bu taşın güçlü renkleri ve ışığı var. Garnet ilham açıcı ve yaratıcı bir taş olarak tanınır, ayrıca trankilizen etkiler yayar.

Wulfenit: Yaklaşık 2000 çeşit mineral iyi bir kristali oluşturur. Bu mükemmel sarı kristallere Wulfenit denir. Mineral şifacılıkta, toplu olarak kullanılırlar.

Quartz:”Kaya Cristali”: Çok çeşidi ve formu vardır. En çok bilinen şifa taşıdır. Bir enerji deposudur, alır, şekillendirir ve geri yollar. İdeal bir meditasyon taşıdır. Doğal kristaller dokuları ve vücuttaki tüm sıvıları yenilerken, taze sağlık frekansları yayarlar. Mavi veya gri-morumsu kristal kalp ve boğaz bölgelerinde etkindir, yaratıcılık verir, zihinsel iletişimi kolaylaştırır. Bağışıklığı arttırırken, B vitaminini ve iyodu güçlendirerek tiroide yardımcı olur. Mavi kuartz kristali cam gibi parlatılmalıdır, evrimsel kaynak gücünü arttırır. Pembe kristal, aşk, güzellik, barış, bağışlama, duygusal denge oluşturur. Yumuşak ve ısıtıcıdır. Duygusal yaraları, stresi, incinmeleri ve öfkeyi iyileştirir. İtibar kayıplarında duyulan güvensizliğe yararlı olur. Temizleyici ve şarj edicidir. H-CTR.

Dumanlı Kuartz: Kristalleri malt veya açık çukulata rengindedir. Özellikle de derin meditasyon seanslarında çok etkindir, kök şakrayı doğrudan etkiler, büyük bir huzur sağlar. Eskiler döllenme enerjisi olarak kullanırlar, dengesizlikleri düzelttiğine inanırlardı.

Uyarı Simgeleri

CTR: Yedi şakranın yerini öğrenin ve vücudunuzdaki yerlerini bularak, 7 endokrin guddesiyle karşılaştırın.
H: Dozuna dikkat edin.
T: Toksik olabilir (tozlu, dumanlıysa), bir taş bazen toksik yani zararlı olabilir. Dikkatle izleyin veya uzmana danışın.

sifalı-taslar-ozellik

mawice
mawice
Türkiye'deki tüm blog sahiplerine - yazarlarına wordpress ve blogculuk hakkında yararlı olacağımı düşünerek, kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı hedefleyerek mawice.com'u kurdum. Ve İşin Güzel Tarafı Sizlerde İçerik Paylaşabilirsiniz Web Sitemizde ..Sizlerinde desteğiyle kısa zamanda büyüyecegimize inannıyorum. Tşkler..
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.